Sept. 1916.] Uit de Practijk. de reserve kousjes (slap model), waarvan er een dozijn in een sigaretten doosje met gemak geborgen kunnen worden, geen bezwaar. De lantaarn bestaat voorts uit verwisselbare onderdeelen, die elk afzonderlijk verkrijgbaar zijn (zie bijlage II op bldz. 1000). De prijs van f 20 (onze veldlamp kost f 10) is vrij hoog, doch kan, gezien de capaciteit en de verdere voordeelen, niet als onver- komelijk bezwaar gelden. Naast het gebruik als officiers-lamp dien ik hier nog te wijzen op de bruikbaarheid als bivaklamp en seinlamp. De misère met onze walmende stormlantaarns, die uitgaan door wind, waarvan de glazenballons herhaaldelijk breken, en die bijna geen licht verspreiden, doen verlangend uitzien naar een beter soort. Ik vermeen dat de „Storm-King" lantaarn deze stormlantaarns zeer wel zou kunnen vervangen De gröote lichtcapaciteit brengt dan vanzelf mede, dat we bij patrouilles of meerdaagsche oefeningen een belangrijk minder aantal hebben mee te voeren. Ook de sein lamp in z'n tegenwoordig model met al 't gepruts van carbid en water, de enkele uren brandtijd, is niet ideaal te noemen. Met een kleine verandering (gewijzigde ballon) ware deze „Storm- King" lantaarn hiervoor te bezigen. Ten laatste wijs ik nog even op onze gasoline chambréelampen, waarover meerdere klachten worden gehoord. Zou hier niet te bereiken zijn, dat de chambréelamp èn als sein lamp èn als stormlantaarn dienst zou kunnen doen? Ik meen in deze „Storm-King" lamp wel een aanwijzing gevonden te hebben. R. Posthumus 998

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 62