Uit de Practijk. [Sept. 1916. Bijlage 1. Gebruiksaanwijzing voor de „Storm-King" lantaarn. a. Verrichtingen bij 't bevestigen van een nieuw kousje Schroef sluitschroef No. 17 los, licht kap No. 16 af, verwijder het micaglas No. 7, en bind het slappe kousje met behulp van het koord om het brandergaas No. 13. Steek vervolgens het kousje met een lucifer aan de onderzijde aan, en laat 't geheel uit zichzelf uitgloeien. Schuif het micaglas wederom in de galerij, zet de kap No. 16 op en schroef sluitdop No. 17 wederom vast. b. Het vullen. Schroef vuldop No. 2 af, vul het reservoir met l liter gasoline of petroleum, draai vuldop wederom slechts met behulp der vingers (geen tang gebruiken) op het reservoir, plaats de pomp op het lucht- ventiel No. 3, welke zich boven op den vuldop bevindt, open dit ventiel één slag naar links en pomp 15 tot 25 slagen lucht in het reservoir; draai vervolgens ventiel No. 3 weder vast op den vuldop. c. Het aansteken. De asbestvork (bij eike lamp geleverd) wordt in spiritus gedrenkt en aangestoken. Daarna wordt ze door de opening, welke door klep No. 20 bedekt is, gestoken en schrijlings gedrukt op den gene rator No. 11 ongeveer 5 centimeter onder 't kousje Is de spiritus bijna opgebrand, dan wordt de toevoerkraan No. 4 geopend en zullen de uitstroomende gassen vlam vatten aan de nog brandende spiritus vork. a. Het uitdraaien. De lamp wordt uitgedraaid door toevoerkraan No. 4 naar rechts te sluiten. Met behulp van het ijzeren staafje No. 21 kan de sproeier gerei nigd worden (zoo wel vóór als gedurende 't branden), terwijl er tevens 't licht meegetemperd kan worden. Door het staafje geheel naar boven te duwen wordt de sproeier gereinigd, terwijl elke tusschenstand het licht regelt. De lamp brandt volop, als het staafje geheel naar beneden ge trokken is. Indien de lantaarn niet voldoende helder brandt wegens gebrek aan druk in het reservoir, kan zonder gevaar gedurende het branden druk bijgepompt worden, totdat de vereischte lichtsterkte verkregen is. Van tijd tot tijd moet het gaasje, dat zich aan het uiteinde der luchttoevoerschuif No. 9 bevindt, van st.f worden ontdaan. 999

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 63