Van Alles Wat. Sept. 1916.) Maar als er geworpen moet worden, wel ik geloof niet, dat wij den strijd behoeven te ontloopen. Toch, het is beter, dat men het werpen van teerlingen voorloo- pig stake de toestanden en vooral de geest in het officierskorps zijn er waarachtig niet naar! Het hoofdbestuur, of beter de heer Luchsinger, verdedigt zich met het feit, dat het voorstel Weltevreden niet besproken werd, vermits het niet aan de orde was. Maar dan had het en het hoofdbestuur zal de noodzakelijkheid hiervan thans wel inzien aan de orde gesteld moeten worden, omdat het anders voor buiten een verkeerden indruk moest vestigen. En ook ge vestigd heeft. Dat is geen verontschuldiging voor het feit, dat het voorstel is uitgesproken! Een handig bestuur, dat overtuigd was van het feit, dat het grootste deel der vergadering er niet mee accoord ging, had m. i., juist met het oog op den indruk naar buiten, hierover een afwijzende stemming dienen uit te lokken. Dan waren alle teerlingen begraven gebleven. Tenslotte, de heer Beumer heeft geen wrijving veroorzaaktdat heeft de afdeeling Weltevreden met haar weinig handig ingekleed voorstel gedaan. En dat valt te betreuren en nog hoofdzakelijk uit het oogpunt der vereenigingsmannen. Du CROO. Defensie-Prijspraag, uitgeschrepen door de II. I. O. U. i) Gevraagd wordt een geschriftje van omstreeks 20 tot 40 bladzij den druks (gewoon octavo) in het Nederlandsch of het Maleisch, dat, liefst in verhalenden trant, een voor de tnlandsche bevolking bevattelijk overzicht van het groote belang van eene krachtige weer macht voor Nederlandsch-lndië en tevens het de beteekenis en de noodzakelijkheid aantmnt van de invoering eener militie onder de ingezetenen voor Nederlandsch-lndië. De samensteller is geheel vrij in de keuze van den inhoud. Hij zal er zich echter behoorlijk rekenschap van hebben te geven, dat eene van ganscher harte gegeven deelname van alle bevolkingsgroe- 1) Door verschillende omstandigheden konden wij niet eerder aan het verzoek van het Hoofdbestuur van de N. I. O. V. voldoen om door over name van de voorwaarden in ons tijdschrift meerdere publiciteit aan het plan te geven. Moge de plaatsing thans een herinnering en opwekking zijn voor velen om hunne krachten aan het belangrijke onderwerp te wijden. Red. 1022

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 86