Sept. 1916.] Mededeelingen betreffende het N. I. Leger. het Wapen der Cavalerie tijdelijk uitgebreid met 1 majoor, tegen gelijktijdige inkrimping van die formatie met 1 ritmeester II. Bij gouv. besluit van 17 Juni 1916 No. 44 is ten behoeve van het Secretariaat der Permanente Militaire Spoorwegcommissie de formatie van het Hoofdbureau van den Gen. Staf tijdelijk uitgebreid met 1 kapitein van den Generalen Staf of kapitein of luitenant van een der vier Wapens, tegen gelijktijdige inkrimping van die formatie met 1 kapitein of luitenant van een der vier Wapens. III. Bij gouv. besluit van 21 Juni 1916 No. 29 is in verband met de invoering van de functie van instructeur bij de Artillerie-troepen de formatie A. der Bereden Artillerie tijdelijk uitgebreid met 5 adjudant-onderofficieren 6 opperwachtmeesters Instructeurs e" 10 opperwachtmeesters-administrateur, tegen gelijktijdige inkrimping van de formatie met 1 adjudant- onderofficier, 1 adjudant-onderofficier of opperwachtmeester en 10 opperwachtmeesters. B. der Vesting-Artillerie tijdelijk uitgebreid met 6 adjudant-onderofficieren 5 sergeant-majoors 'nstructeurs en 13 sergeant- majoors-administrateur, tegen gelijktijdige inkrimping van de formatie met 3 adjudant-onderofficieren 1 adjudant-onderofficier of sergeant-majoor en 13 sergeant-majoors, IV. Zoowel van de artillerie als van de Infanterie is tij gouv. besluit machtiging verleend om het aantal onderluitenants tijdelijk uit te breiden nut zooveel, als officieren aan de formatie ontbreken. In de maand Juli is verschenen Deel IV (Veldversterkings- en sappeurkunst) van het Handboek voor den Technischen Dienst van de veldcompagnieën van het koips Genietroepen (H. T. D.) met atlas De prijs per deel met atlas bedraagt f 1.10. 1026

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 90