Ooerzicht can Dederlandsche militaire Tijdschriften. De Militaire Spectator 1916 No. 6. De luitenant Daalmeyer vervolgt zijn artikel „Het Gevechtschieten met den mitrailleur". Schrijver wil eene schietmethode invoeren, die rekening houdt met de moeielijkheden, welke zich in werkelijk heid voordoen; eene eisch, waaraan naar zijne meening de methode der geldende voorschriften niet voldoet. Hij gaat daarbij uit van de volgende gegevens: a. het doel is zoodanig geplaatst, dat de afstand niet nauwkeurig bekend is, doch moet worden gemeten of geschat; b. het terrein laat niet toe aanslagen waar te nemen; c. het is niet mogelijk uitwerking in het doel waar te nemen; d. er is geen tijd voor inschieten; e. ware er tijd voor inschieten, zoo moest zulks achterwege blijven, om de mitrailleurs niet ontijdig te verraden; f. onmiddellijk moet uitwerkingsvuur worden afgegeven met re delijke trefzekerheid (bijv. kans op lC°/0 getroffen figuren). Schrijver neemt nu aan, dat bij de afstandschatting 10 °/0 te kort of te ver wordt geschat. Hij wil daarom een strook bestrooien, waarvan de diepte 20 °/0 van den afstand is. Bij een geschatten af stand van 12C0 M moet dus een strook tusschen 1080 Men 1320M onder vuur genomen worden. In verband hiermede wordt nu bepaald, hoeveel kogels per M doelbreedte (breedte van 1 tirailleur) noodig zijn om 100 °/0 getroffen figuren te krijgen en hoeveel omwentelingen aan het handwiel door de kunstmatige dieptespreiding moeten gegeven worden. Door veel vuldige beoefening van dergelijke berekeningen hoopt schrijver te bereiken, dat iedere vuurleider als het ware automatisch het vol gende in zich opneemt en verwerkt bij het opkomen van een doel: a. dit doel kost voor (bijv.) 10 °/0 getroffen figuren totaal x pa tronen, b. dit doel zal waarschijnlijk slechts y seconden door mij kunnen worden bevuurd, c. in verband met de noodzakelijke kunstmatige dieptespreiding, per mitr. z. M. doelbreedte, dus q mitrailleurs. De schietmethode vindt in het artikel uitvoerige toelichting, waar bij enkele voorbeelden het gebruik der methode nader aanduiden. 1027

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 91