Overzicht van eenioe Buitenlandsche Tijdschriften. (Sept. 1916. Onder „Groszbritanniën" een betoog, dat Londen een vesting is en dat het verwijt tegen Duitsche luchtschippers en vliegeniers gericht, nl. dat zij eene open stad aanvallen, ongegrond is. Betreffende de Britsche vloot wederom een artikel, dat moet aan- toonen, dat groot gebrek aan personeel bestaat en de sedert kort ingevoerde dienstplicht ook voor aanvulling van marinepersoneel zal moe'en dienen. Wij vinden in deze aflevering eene opgave van de Engelsche ver liezen, gespecificeerd volgens de operatietooneelen. Onder „Ruszland" eene begrooting van de troepenmacht, waar mede het Russische leger het nieuwe offensief kan voeren. De conclusie is, dat Rusland ongeveer 160 divisies kan inzetten, waar van 60 tegenover het Duitsche front. Journal U. S. I. of India (April 1916). Na een „Diary of the war" (van 1-12-'15 tot 8-2-'16) treffen wij een opstel aan, waarin een samenvatting van „Twelve months of the war on the eastern front." Wij willen uit het artikel, dat in zijne beknoptheid toch een duidelijk overzicht geeft van de operaties, grootsch en rijk aan gebeuren, slechts één zin lichten. Het is een zin, die wijst op waardering van den tegenstanderen daarom ieder soldaat moet verheugen. De Engelschen gaven in dat opzicht reeds meermalen blijk van „fair play". De schrijver zegt: „As regards the conduct of their operations by the Germans it is perhaps sufficient to say that both the inception and the execution of his plan by Hindenburg worthily takes a place alongside of the master strokes of the great Napoleon himself". Deze aflevering geeft de „Southern army essay" van 1915 met het onderwerp „Under modern conditions when a state of war exists, how to deal with a hostile alien population in our midst". Schrijver geeft eene beschouwing van de middelen, die vrij verkeerende vreem delingen kunnen aanwenden, om gedurende een oorlog den vijand te steunen Daar de actie dezer vreemdelingen vooral in de eerste dagen van den oorlog en zelfs in de dagen voorafgaande aan het uitbreken der vijandelijkheden de meest funeste gevolgen kan hebben (inlichtings dienst, verkeersstoringen), is het gewenscht reeds in vredestijd maat regelen te treffen, om die gevaren te keeren Daartoe zal het noodig zijn een nieuwen Dienst in te voeren, die in verband met de te verrichten werkzaamheden de volgende Af- deelingen telt: 1033

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 97