Sept. 1916.] Overzicht van eenioe Buitenlandsche Tijdschriften. Hoofdbureau en Registratie. Spionnage Recherche Veiligheidsdienst. Interneering en verbanning. Schrijver geeft nu een overzicht van de werkzaamheden van elk dier Afdeelingen en wijst erop, dat de veiligheid van den staat eene goed voorbereide organisatie van den besproken Dienst eischt, evenals personeel, dat zich reeds in vredestijd op de hoogte van zijn taak heeft kunnen stellen. Het volgend artikel, „Lord Hill," geeft eene levensbeschrijving van dezen Engelschen generaal, die zich vooral naam maakte door het aandeel, dat hij had in het afwijzen van den aanval der Oude Garde, toen Napoleon, op het critieke moment in den slag bij Waterloo, zijne keurtroepen inzette. In „The provision of a reserve of officers for the Indian Army for future campaigns" deelt major Ellwood ons mede, dat gebleken is, hoe mannen van iederen leeftijd en elk beroep zich beschikbaar stellen, om eene officiersplaats te vervullen. Maar tevens heeft de ondervinding geleerd, dat de candidaten over het algemeen te kort schieten in de eischen, die gesteld moeten worden, om spoedig van hunne diensten gebruik te kunnen maken Hoewel, zonder twijfel, een groot aantal hunner bij vrijwilligers korpsen gediend hadden, bleek de verkregen militaire kennis van deze officiersadspiranten slechts eene zeer oppervlakkige te zijn. Hindustani was voor velen eene onbekende taal. Velen waren te oud, om zich in voor hen geheel nieuwe zaken in te werken. Daar geen systematische indeeling bestond, werden de beschik bare krachten niet in overeenstemming met hare bijzondere bruik baarheid aangewend. De schrijver ontwikkelt nu een systeem, om tot eene goede offi ciersreserve te geraken. Ten einde de aanvulling te regelen naar de behoefte, is het wenschelijk de reserve te verdeelen in 2 categorieën. De lste categorie, waarover, zoo noodig, onmiddellijk beschikt moet kunnen worden, wil schrijver vormen uit burgerlijke gouver nementsambtenaren. De sterkte van het ambtenarenkorps is in ver band met het aantal, dat met verlof is, 20°/0 grooter dan het aantal ambtenaren, in actieven dienst Worden nu de verlofgangers bij het uitbreken van een oorlog teruggeroepen, dan is het surplus beschik baar voor den krijsdienst. Deze maatregel zou 400 reserve officieren kunnen opleveren, 1034

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 98