Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. (Sept. 1916. voldoende, om per regiment infanterie en cavalerie 2 reserve-offi cieren in te deelen, benevens 25 bij het S. en T. Corps. De reserve-officieren der 2e categorie, wier gewenscht aantal niet vooruit kan worden bepaald, zullen uit de niet-ambtelijke kringen gerecruteerd moeten worden. Gaat men niet tot verplichten krijgsdienst over, na den oorlog, dan zal men de functie zeer aantrekkelijk moeten maken, door goede betaling en andere belooningen, zorg voor na te laten betrekkin gen, enz. Is een en ander voldoende geregeld, dan zullen de candidaten zelf wel zorgen voor eene overeenkomst met hunne werkgevers, betreffende verlof voor hunne militaire oefenperiodes. Bovendien kan de staat in dat opzicht wel eenige pressie oefenen. Het instituut der reserve-officieren zou tevens de vrijwilligers korpsen op een hooger peil kunnen brengen, wanneer werd bepaald, dat die korpsen hunne hoofdofficieren uit de reserve moesten kiezen. In „An improvised drill for brigaded machine guns" vinden wij een ontwerp gevechtsvoorschrift voor eene mitraiileurafdeeling, wel ke incidenteel gevormd is uit de mitrailleursectiën van de bataljons. Het ontwerp werd samengesteld voor de mitrailleurs eener brigade in Mesopotamië, doch niet in het gevecht beproefd, daar zich geene gelegenheid voordeed. De Engelsche legerorganisatie verdeelt de mitrailleurs per sectie over de bataljons, zoodat voor samenwerking van meerdere sectiën een regeling gëimproviseerd moest worden. De regeling betreft hoofdzakelijk de vuurverdeeling der sectiën, nadat de sectiecommandanten zeif het doel ruwweg in sectiestroo- ken verdeeld hebben. Vastgesteld worden 4 methodes: 1 „Concentrated Fire". Alle mitrailleurs der Afdeeling op één punt gericht. 2 „Traversing Fire". Alle mitrailleurs spreiden over de geheele breedte van het doel. 3 „By sections, Concentrate" In iedere sectie wordt op het mid den van de sectie-strook gericht. 4 „By Sections, Traversing Fire". De sectiën spreiden over de sectie-strook. Wanneer inschieten noodig is, wordt daartoe 1 sectie aangewezen. Het voorschrift is van eene onnoodige gekunsteldheid. „Concentrated Fire" en „Traversing Fire" zijn overbodig en be letten waarneming van het inslaan van de bundels der sectiën, zoo dat vizierverbetering in vei band daarmede uitgesloten is. De beide andere vuurmethoden behoo en ter keuze van den sectiecommandant, niet van den afdeelingscommandant te zijn. 1035

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 99