Oct. 1916.] Patrouilletroepen. De geldelijke voordeelen eener plaatsing bij een patrouilleccom- pagnie bestaan daarin, dat elk mindere soldij krijgt, zooals dit in andere betrekkingen zou geschieden na zijn e.v. verhooging. De officieren (onderluitenants) genieten geen bijzondere toelage, slechts krijgen zij c.q. daggelden (volgens A. O. 1912 No. 24 regeling A) in plaats van toelagen (volgens A.O. 1912, No 24 regeling B). ieder militair tot de patrouilletroepen behoorende, moet blijkens een elk jaar herhaalde keuring, voldoen aan hooge eischen van physiek en gezichtsvermogen. Niemand mag voor een plaatsing worden voorgedragen, zonder dat zijn chef overtuigd is van een voldoende sportieve ontwikkeling. De officieren moeten volkomen op de hoogte geacht worden van de eischen der moderne taktiek. De minderen moeten uitnemend schutter (vooral juistheidsschutter) zijn. Vooral zal op bijzondere militaire eigenschappen gelet wor den en op het spreken van daartoe in aanmerking komende buiten- landsche en inheemsche talen. Kennis van wieliijden strekt tot aanbeveling. Bewapening en uitrusting bestaan uitCav. karabijn (zonder ba jonet) met 200 patronen in platte taschjes a 10 stuks op de jas genaaid, klewang, grijsgroene kleeding (met vilten hoed), kompas, tirailleurfluit en bergstik; verder een speciale lichte uitrusting (brood zak, waarop veldflesch als in het Hollandsch leger). „De compagnie marcheert zonder ransel en zonder mantel; broodzak en tentbaan dienen als meid alleen". Als er ooit reden was een afdeeling met automatische geweren te bewapenen, zou het wel zijn een dergelijke patrouilleafdeeling kon men zich daarom eens over het bezwaar heenzetten, dat zooiets geld kost, dan zou ik durven voorstellen aan de patrouillecompagnieën zelfladers te geven, bv. van het systeem-Bang. >2) 11 Hoppenstedt, Die Schlacht der Zukunft, blz. 160. 12). Zonder bepaalden voorkeur voor het genoemde automatische ge weer, dat men overigens beschreven kan vinden in Automatische Hand vuurwapenen door Oly, blz. 172 en 173, is elk ander aut. geweer mij even lief, mits het maar stevig is en niet te veel onderdeelen heeft (behande ling door militairen van inheemschen landaard!) Zoo maakt ook de Kjellman- machinekarabijn, o.a. beschreven in A. Fleck, Machiningewehre, ihre Technik und Taktik, Jahrgang 1912. blz. 32, den indruk een handig wapen voor patrouilletroepen te zijn. 1090

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 36