Bandbeschermers, Balsbeschermers en fïlasRernetten Door den (Hitrailleur. Gedurende de marsch- en gevechtsoefeningen van delVde Briga de werden bij de 4de Mitrailleur-Compagnie rottan-handbescher- mers in beproeving genomen, welke uitstekend voldeden en waarvan hieronder de beschrijving volgt, duidelijkheidshalve nog toegelicht door eene schets. Reeds lang bestond behoefte om onze handlangers, bij het met de handen verplaatsen en op den schouder dragen van den mitrailleur, te beschermen tegen de hitte van den door langdurig vuren warm geworden watermantel. Een „gevlochten" rottan handbeschermer, welke den watermantel zoo goed als geheel omsluit, voldoet m.i. niet en heeft de volgende gebreken: le. Moet deze beschermer telkens voor het in stelling komen worden omgelegd, en voor het weder opladen, worden verwijderd, hetgeen met aanzienlijk tijdverlies gepaard gaat. De draagbeugel toch, is niet wijd genoeg om èn handbeschermer èn watermantel te omspannen, zoodat, tijdens het vervoer te paard, de handbe schermer los dient te worden medegevoerd. Werd het lederen binnen-bekleedsel van den draagbeugel verwij derd, dan zou deze handbeschermer wèl om den watermantel ge plaatst kunnen blijven, maar daardoor ontstaat weder het bezwaar, dat bij niet geplaatsten beschermer de beugel voor den watermantel alléén te ruim is. Wij zouden dan gedwongen zijn om bij alle oefeningen den weinig sierlijken handbeschermer mede te voeren, hetgeen mij niet dienstig lijkt. 2e. Is het rottan vlechtwerk zóó weinig hoog, dat bij het op den schouder dragen van den mitrailleur, toch de heete watermantel op het vleesch van den schouder drukt en de drager zich daar brandt. 3e. Sluit het gevlochten model niet rond om den watermantel, 1059 1. M. T. 1916. 68.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 3