Oct. 1916.) Uit de Practijk. Van punt A. wordt naar B. gemarcheerd De lintjes worden op 5C M. van elkaar geplaatst in rechte lijn, terwijl een verandering van richting aangegeven wordt door 2 lintjes vlak bij elkaar. In B. aangekomen wordt de volgorde omgekeerd en moet de: lste sectie bijv. den blauwen weg volgen, 2de. sectie de witte enz. Deze oefening kan later naar omstandigheden verzwaard wor den. Op gelijksoortige wijze is het spoorzoeken en opsporen van doe len te beoefenen op de volgende wijze Door middel van de lintjes wordt het spoor aangegeven van een inl. vijand, waarbij allerlei akals toegepast kunnen worden, als valsche sporen, hinderlaag, enz. Het lijkt misschien kinderachtig, maar het bleek mij, dat de ge- heele Cie bij dit soort oefening steeds veel animo toonde. ik kom dus op tegen de systematische marschtraining, zooals aangegeven in G. O. I lste deze belet de CiesCdt. zijn compagnie voldoende te oefe nen 2de elk infanterist heeft een hekel aan marschoefeningen. 3de het is voor de training van beenspieren en longen onnoodig om elke week een doode marschoefening te houden. 4de Als de beenspieren voldoende lenig zijn en de longen op adem, kan bij goeden wil van de manschappen en deze is er, als er slechts een marschdoe/ is) elke redelijke marsch gepres teerd worden. Dus laat de ües Cdtn. zonder hen door bepalingen te binden, ook voor wat betreft de marschtraining van de Cie, verantwoor delijk zijn. L Billijk? leder militair van het Indische leger kent ons korps marechaussée te Atjeh, zal misschien nooit met dit korps hebben kennis gemaakt, maar weet toch in ieder geval, wat dit voor een korps is, en zal ook wel weten, dat ieder militair van den hoogsten tot den Iaagsten rang, bij dit korps ingedeeld, beter betaald wordt dan bij de „gewone infanterie". Ik zeg hier gewone infanterie, omdat het korps marechaussée als iets anders, iets beters, iets meer hoogenstaand wordt beschouwd en afgaande op de krijgsgeschiedenis, de door dit korps verrichte daden, zeer terecht en vind ik het zeer logisch, dat de militairen bij een dergelijk korps dienende ook beter betaald worden. 2014

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 62