w Tactische oefening op de haart. 4de Serie. Oplossing Oefening No. 8. Aangezien de 2e. Brigade op den vleugel der eigen gevechtslinie in actie is, ligt het voor de hand ook zonder dat zulks uitdrukkelijk in de opdracht werd vermeld dat de Br Cdt onverwijld maatregelen treft om door het instellen van een indirecte vervolging 's vijands terugtocht zooveel mogelijk te vertragen, ten einde de tegenpartij nog hierbij zooveel mogelijk verliezen toe te brengen. Dit kan geschieden door het snel zenden van troepenafdeelingen langs de ten W van T. 792.6 voerende rijpaden naar Banaran, Bedana en Wawar. De kans ?m. n°? t'jd'g door het terrein N. W. van den verharden weg met Infan terie Pingit te bereiken komt vrij gering voor; de Cavalerie zou even wel in vereeniging met haar Madsenafdeeling hiertoe eene pogin» kunnen aanwenden, rechtstreeks volgen van de Inf. door de Artillerie is niet wel mogelijk; de Inf. zal dus in de eerste plaats moeten worden ondersteund door de geweermitrailleurs der bataljons en de mitrailleurs van M 2. !j)'®^en 's het van veel belang 's vijands verlaten stellingen op 1. 792.6 ten spoedigste te doen bezetten en daarop, zij het ook een gedeelte, der Art. in stelling te brengen; van dit punt toch zal het mogelijk zijn verschillende punten, van waaruit de vijand aan de vervolgende Inf. weerstand kan bieden, onder werkzaam vuur te nemen. De Genietroepen waren voorloopig ter beschikking van de Art. te stellen om de marschsnelheid zoo hoog mogelijk op te voeren. Aangezien hier in gescheiden colonnes zal moeten worden op getreden, is het van veel belang onverwijld electrische verbindingen tusschen de Commandanten dier onderdeelen en den Br. Cdt tot stand te brengen. laatistgenoemde is T. 792 6 aanvankelijk de aangewezen standplaats, welke ook langs electrischen of optischen weg met den B. moet worden verbonden. De Telegraafafdeeling heeft reeds een deel van haar draad verbruikt; aangezien het oprollen vrij veel tijd vordert, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat ook het tele- toonmaterieel der korpsen hiervoor moet worden gebezigd Voorts komt het er thans op aan de Verbandplaats te Kaliwinong met eenigen spoed op te heffen, ten einde de V. S beschikbaar te hebben, indien het bij de vervolging nogmaals tot een ernstig ge vecht mocht komen. Ook de le M. C. te Kedoengwangan, welke intusschen de aan de 2034

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 82