Oct. 1916] Tactische oefening op de kaart, 4e Serie. Aan Cdt. Inf. XXI: H Inf. XXI. -|- M. 1 sectie reserve; stand plaats voorloop'g kg. Asinan Aan Ch. A. Br. Verbandplaats opheffen; V S naark.g. Ke^ bondalem O., aldaar nieuwe verbandplaats voorbereiden; nieuwe verzamelplaats marsch- vaardige gewonden kg. Djamboe. Aan Cdt. M. Tle M. C. naar k.g Kebondalem W. 2e M. C. (na aanvulling voorraad) langs verharden weg naar kg. Djamboe. Aan Cdt. B. T.: B. T. langs verharden weg naar kg Djam boe; blijft achter de troepen colonnes. Aan Cdt. Tel. Afd. Tel afd. verbindt Inf. I,VII, II en Vï XXI met T. 792.6. Aan al deze partieel uitgegeven bevelen wordt toegevoegd: Ik begeef mij naar T. 792.6. Hoezeer ook de verstrekking van één bevel voor alle ondercom mandanten van nut zou zijn, om de mogelijkheid tot onderlinge samenwerking te verhoogen, in het onderhavige geval zal daarvan wel mo.ten worden afgezien, aangezien van vermenigvuldigin - der uit te vaardigen bevelen geen sprake kon zijn en het icteeren daar van aan de ondercdten u teraard geheel is uitgeslotenterwijl ten slotte het verstrekken van meer volledige bevelen zóóveel kostbaren tijd zou vorderen, dat het geheele succes van de actie ernstig in gevaar zou worden gebracht. Hier wordt dus wel in hooge mate een beroep gedaan op het initiatief van de onderbevelhebbers, en het bijzonder van de CJtn van Inf I, VII en II, om met de nevenafdeelingen het verband te zoeken en te onderhouden. Hieruit blijkt de noodzakelijkheid, dat ieder onderdeel, ook zon der dat zulks van hoogerhand in het bijzonder wordt gelast, in alle richtingen zorgt voor eigen gevechtsbeveiliging; worden ergens in stede van vijandelijke afdeedngen eigen troepen aan etrof- fën, dan komt het zoo onmisbare onderling verband van zelf tot stand Samenwerking tusschen Inf. II en de Art. op T 792 6 is daarente gen op eenvoudige wijze, ook middels optische gemeenschap te verzekeren. Met de opstelling van de 2e M C en den B T. hebben de troepen vooralsnog niets te maken; de le M C en V S zijn evenwel in kg. Kebondalem gemakkelijk te vinden, aangezien voor alle onderdeden de weg naar de oor-pronkelijke opstellingsplaatsen voor le M. C-, verban iplaats en verzamelplaats marschvaardige gewonden langs genoemde kampong voert waar dus de G. Tn. en gekwetsten kunrten w >rden terecht gewezen: Aan de hand van het vorenstaande blijkt dus, dat het in de hand 2036 O -

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 84