Uit de Practijk, [Nov. 1916. goed als niet bijgehouden, voor wat betreft het aanbrengen van wijzigingen in de daarin voorkomende merken, letters en nummers. Dat de zaken behoorlijk blijven gaan, is wel het beste bewijs, dat de O. v. W. geen afschrift noodig heeft. De O. v. W. dient wel te hebben een staat, waarop voorkomen de namen der korpsen, welke bij zijn atelier in herstelling zijn, met vermelding der nummers van de wapening bij die korpsen, compagnies-gewijze gespecificeerd. Aangezien alle vermeerdering of vermindering der wapening door zijne tusschenkomst geschiedt, blijft hij, door behoorlijk bijwerken van die staat, steeds op de hoogte van de nummering der wapening van die korpsen. En hiermede ben ik aan het einde mijner besprekingen gekomen. Mochten de veranderingen aangebracht worden, als bovenbedoeld, zoo zal veel administratiewerk vervallen en de geweermakers hunnen tijd nuttiger kunnen besteden dan aan het nummeren en overnum- meren van wapening en ledergoed. Door de wijziging van het vademecum zullen ook eenige A. O. en de C. I. in overeenstemming daarmede moeten worden gebracht. Nakana. Schoenen en kopspijkers. Dit is een merkwaardig vraagstuk, dat me dezer dagen werd voorgelegd. Een man ontvangt schoenen bij vernieuwing. De goede intendance-wet wil, dat die schoenen dan ge-kopspijkerd zijn. 't Gebeurt echter wel, dat de loopinstrumenten in het magazijn nog niet van spijkers zijn voorzien tenminste ik heb ze menigmaal maagdelijk van iedere kopspijkering uitgedeeld en doen ontvangen. Dan treedt de baas-schoenmaker op voor rekening van den lande. Doch nu is 't blijde oogenblik der vernieuwing daar. Stel 1 Fe bruari. De man competeert het welhaast beroemde halve paar schoenen. En een compagniescommandant beslist om de een of andere reden, dat de man dit halve paar eens niet krijgt uitbetaald— doch in natura moet ontvangen. Die c. ct. is een goedhartig man en eischt alzoo niet, dat de gelukkige ontvanger met één onbe- schoende voet blijft rondhuppelen of zich tevreden moet stellen met het halve paar sokken, dat hij ook competeert die c.ct. staat den man goediglijk toe om een half paar schoenen op schuld te ont vangen. En nu komt de administratie ten toonele. Want het halve paar, dat hem competeert, ontvangt de man met kopspijkers de kopspijkers van het halve paar, dat hij op schuld ontving en moest ontvangen (wat is een half paar schoenen?), moet hij zelf-betalen! 1239

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 105