looi Ouerzichi Dan eenige Buitenlandsche |oo| Tijdschriften. loai Revue Militaire Suisse (Juli 1916). Deze aflevering geeft het slot van het artikel „L'armée beige en campagne". Het Belgische leger beroemt zich evenals het Nederlandsche op eene snelle mobilisatie in de Augustusdagen van 1914. Den 31sten Juli werd de algemeene mobilisatie in België bevolen en 4 Augustus was deze beëindigd. In den avond van den 4den mo bilisatiedag zette het leger zich reeds in beweging. Zoodoende werd de Duitsche invasie geene strategische overvalling. Het Belgische leger bracht maar 120X00 man uit en de organisatie liet te wenschen over, ook al omdat men midden in eene reorgani satie zat Gedurende den oorlog heeft de reorganisatie zich voltooid, maar anders dan men zich die oorspronkelijk gedacht had, Een bijzonderheid, die in nauw verband met den stellingoorlog staat, is de volgende. Oorspronkelijk telde de Belgische divisie normaal 3 gemengde brigades. Gedurende den oorlog is het verband der wapens verder doorge voerd en is men via gemengde regimenten tot gemengde bataljons gekomen. Overigens is het leger op de hoogte "an zijn tijd gebracht, wat betreft doteering met artillerie, uniformeering, sterke mitrailleurbe wapening enz. Het artikel geeft verder eene karakterbeschrijving van den Belgi schen soldaat, uiterlijk weinig militair mopperend en zich moeielijk buigend onder militaire tucht, maar die - vooral in den strijd aan de Yser niettemin als vechtsoldaat een uitstekend figuur heeft gemaakt. „Le programme de tir pour les écoles de l'infanterie" behandelt eenige wijzigingen van het Zwitsersche schietvoorschrift der Infanterie. O.a wordt thans meer aandacht geschonken aan het vuur op afstanden beneden 3C0 M. (stellingoorlog!). Proeven, om voor de afstanden beneden 3r'0 M. een hulpvizier in te voeren, hebben niet tot een resultaat geleid, zoodat men voor een juistheidsschot op de kleinste afstanden een geschikt mikpunt moet kiezen. 1253 SiSSSiS! §)O0 5) SiSSSiS!

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 119