Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. [Nov. 1916. dat belet. Daarop is men bij de Amerikaansche industrie ter markt gegaan; men heeft auto's ^kregen, maar van zeer verschillende types, Een en ander is te vreemder, wijl de Amerikaansche auto trucks in het Engelsche leger uitstekende diensten bewijzen. De geallieerden profiteeren ruimschoots zoowel van de Ameri kaansche vliegtuigindustrie, als van Amerikaansche vliegers. Maar de vliegafdeeling op de Filippijnen beschikte den lsten Februari van dit jaar over geen enkel vliegtuig. Van 24 officieren vliegenier vonden 15 den dood met een verouderd of ondeugdelijk toestel De slechte toestand, waarin de vliegdienst verkeert, zou te wijten zijn aan eene misplaatste zuinigheid van het Congres. Artilleristische Monatshefte (Mei 1916). De aflevering opent met een artikel „Über die Fortpflanzungsge- schwindigkeit und Impulsstarke von Verdichtungsstössen", dat slechts voor weinigen van interesse zal zijn en zich niet voor een samenvatting leent. Generaal Rohne geeft beschouwingen over „Das Zusammenwirken der Artillerie und Infanterie beim Sturmangriff auf eine befestigte Feldstellung", welke ontleend zijn aan de brochure „Comment percer le front allemand" van den Franschen kapitein Laffargue. In de Mei- en Juliafleveringen van het I. M. F. van dit jaar werd deze brochure reeds besproken. Onder „Verschiedenes" vinden wij vermeld, dat in Japan schiet proeven zijn genomen met 15 cM houwitsers, waarbij de waarne ming door vliegeniers .in toepassing werd gebracht. Volgens het Octobernummer der „Kaikosha Kiji" werden uit die proeven de volgende regels afgeleid. 1. Tegen onzichtbare doelen kan vanuit vliegtuigen worden waar genomen op afstanden van 2500 tot 4300 M en op een maxi mumhoogte van fOfi M. 2. Bij grootere afstanden of hoogten wordt de waarneming moeie- lijker en moeten speciale kijkers gebruikt worden. 3. De officieren moeten geoefend worden in het snel verkennen der doelen en eene snelle waarneming der schoten, vooral op groote hoogten en bij groote afstanden. 4. De vliegtuigen moeten vast in de lucht liggen, lange vlieglijd is geen vereischte. Vliegenier en waarnemer moeten hun taak goed beheerschen en zich daartoe aangetrokken gevoelen. Wen- schelijk is, dat de vliegenier ook waarnemer is; daarom dienen alle vliegeniers met het schieten der artillerie vertrouwd te zijn. 1255

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 121