Nov. 1916 J Overzicht van EENiGE Buitenlandsche Tijdschriften. 5 Voor het kenbaar maken van de ligging der schoten moeten vlaggenteekens gegeven worden; hierdoor wordt het melden der waarneming bespoedigd en vereenvoudigd. 6. De grootste afstand, waarop werd waargenomen, bedroeg 4300 M; de grootste hoogte 500 M: deze geeft geene voldoende bescher ming tegen vijandelijk vuur. Daarom zullen nog proeven genomen worden op grooter afstand en hoogte. Internationale Revue (Aug. Onder „Frankrijk" vinden wij een overzicht van de fabrieken van oorlogs-materieel in dat land, die, gelukkig gekozen plaats, bijna allen in Zuid-Frankrijk liggen De Fransche fabrieken zouden volgens Fransche opgaven per dag omstreeks ÏOO.COO granaten leveren, wat echter slechts een derde van het benoodigde aantal zou uitmaken. Onder „Groot Brittannië" een en ander over de ontwikkeling van het Britsche leger sedert het uitbreken van den oorlog, een artikel overgenomen uit de Daily Telegraph. In plaats van 5 divisiën, waarmede dit leger den oorlog op het vasteland in ging, telt het er nu 70. De troepen waren gevechtsvaardig vóór de munitie, die voor groote ondernemingen noodig is, gereed kon zijn. Na den slag bij Neuve-Chapelle kwamen dan ook de klachten over onvoldoende artillerie-voorbereiding, wat tot hevige verontwaardiging van het publiek leidde. Bekend is, dat het vrijwilligers-systeem niet in staat was het leger op voldoende wijze aan te vullen en dat toen in het najaar van 1915 de gehate dienstplicht zijn intree in Engeland deed De Daily Mail constateert ook, dat de opleiding van aanvoerders geen gelijken tred kon houden met de snelle uitbreiding der strijd krachten. Het hoofdstuk „Japan" levert eenige gegevens betreffende de zware artillerie van het Japansche leger, welke gegevens gedeeltelijk aan het I M T. zijn ontleend. Het artikel geeft cijfers betreffende vuurmond en munitie van het 10,5 c.M kanon en de 12 cM en 15 cM, houwitsers, die tot de zware artillerie van het veldleger behooren, en noemt overigens tal van vuurmonden der belegeringsartillerie, zonder daarover in bijzonderheden te treden. Vóór het uitbreken van den huidigen oorlog zou men in Japan anti-luchtvaartgeschut van 12,6 cM. beproefd hebben. Dit geschut zou 65° elevatie en 18C° zijdelingsche richting hebben toegelaten. 1256

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 122