Nov. 1916.] Overzicht van eeniqe Buitenlandsche Tijdschriften. Rudyard Kipling zou gezegd hebben: „Duitschland wint de veld slagen, maar de geallieerden winnen den oorlog". De waarheid van deze uitspraak berust volgens schrijver op de heerschappij ter zee, waarbij hij zich beroept op Mahan, waar deze zegt: „Een volk kan niet voortdurend afgescheiden van andere volken leven en de beste weg, waarlangs het met anderen kan verkeeren en eigen krachten vernieuwen, is de zee". In „The making of a new unit" wordt weergegeven, hoe de Engelsche beroepsofficieren „the Regulars" en de officieren, die in zoo groot aantal gedurende den oorlog zijn aangesteld, elkaar be- oordeelen. Daarnaast vinden wij vermeld, hoe de Engelsche burgers die nooit gedacht hadden in het gelid te moeten plaats nemen' maar toch het nieuwe millioenenleger gevormd hebben, zich in hun nieuwe lot geschikt hebben en hoe spoedig de traditie, die in Engeland zoo hoog wordt gehouden, een „esprit de corps'" deed ontstaan, welke den nieuwen regimenten een hechten moreele" steun verleende. „The British army through German eyes" geeft Duitsche beoor deelingen van het Engelsche leger, uit Duitsche bladen geknipt. Over het algemeen is het oordeel waardeerend, vooral wanneer het wordt uitgesproken door iemand, die den Engelschen tegenstan der aan het front heeft leeren kennen. Deze aflevering bevat overigens een overzicht van hetgeen het Engelsche Roode Kruis in den huidigen oorlog verrichtte benevens een dagboek betreffende het optreden van het 53ste Regiment in den Nepal-oorlog (1814- '15). Het oorlogsoverzicht geeft deze keer o. a. de officieele rapporten aangaande den zeeslag bij Jutland op 31 Mei j. 1. K. 1260

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 126