fes SS im Tactische oefening op de kaart. 4de Serie. Oplossing oefening No 9. In verband met het ver gevorderd uur moet er naar worden gestreefd, de troepen zoo spoedig mogelijk kantonnementen te doen betrekken met vermijding van noodelooze verplaatsingen. Aangezien het opmarcheeren van den B.T. nog vrij veel tijd zal vorderen, ware last te geven tot verbruik van het noodration; toch zal de B.T. ter beschikking van de troepen-commandanten moeten worden gesteld, daar ook buiten de levensmiddelen behoefte zal bestaan aan andere zaken, welke bij de B.T. worden medegevoerd (officiersbagage, verlichungsmiddelen, groepzeilen enz.). Een open vraag blijft echter nog, op welke wijze het brandhout en gras moet worden verkregen. Indien niet alles is natgeregend, is brandhout wel steeds plaatselijk te verkrijgen, hetzij door aankoop, hetzij door het kappen van boomen of door afbraak van paggers of zelfs van huizen. De kans om nog gras te kunnen verstrekken, is daarentegen zeer gering; zelfs aannemende, dat de Intendant er in geslaagd is, het gras door dragers bij den V. T te doen medevoeren, dan komt het wel minstens twijfelachtig voor, of dit gras nog gedurende de duisternis de korpsen zal bereiken. Én aangezien den volgenden dag de actie nog vóór het aanbreken van den dag zal worden voort gezet, zullen de paarden het dus een vol etmaal moeten stellen met het noodration (2.5 K.G. en 1 KG. gaba, onderscheidenlijk voor Austr. en lnh paarden). Van de aanwezigheid van den B.T. kan echter worden gebruik gemaakt, om de daarbij medegevoerde noodrations, ter vervanging van de verbruikte, uit te reikendit behoeft echter niet afzonderlijk te w orden gelast. Het aanvullen van de voorraden van den B.T. is de taak van de Intendance, die de noodrations van uit het etap- pegebied zal moeten opvoeren, aangezien deze niet bij den V.T. worden medegvoerd Na ontvangst van het bevel te 7 n. m zal de Commandant der 2e Brzooveel mogelijk telefonisch, de onderbevelhebbers van bevelen voorzien, en vervolgens met zijn staf naar den rijweg afdalen en zich per V A. K. auto naar het landhuis bij pl. 33 be geven, alwaar als resumé van de reeds uitgegeven partieele beve len het volgend legeringsbevel wordt uitgevaardigd: 1261

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 127