Tactische oefening op de kaart, 4e serie. (Nov. 1916. worden overeenkomstig de door den Ch. A VI getroffen regelingen. Het gedeelte van de V. S., dat reeds dadelijK beschikbaar is, mar cheert te 6 v.m. van Kebondalem af over Asinan naar Wawar, waar het achter de troepencolonne aansluit en waarbij het vrijkomend personeel zich geleidelijk zal vervoegen. Staande het rapport worden de getroffen regelingen bekend gemaakt. Tevens deelt de Br Cdt in hoofdlijnen zijn voornemens voor den volgenden dag mede: Op bevel van den Br. Cdt. zullen Inf. I en Vil nog vóór het daglicht in Z. W. richting tegen kg Pingit oprukkengelukt het dezen troepen ook met ondersteuning van A 1 bg, waartoe uiteraard het daglicht moet worden afgewacht niet spoedig tot in kg. Pingit door te dringen, dan zullen de bij pl. 33 gereed gehouden troepen omvattend tegen één of beide vleugels der vijandelijke stelling optreden. Ter voorkoming van het „in den Feind hineindisponieren" zijn hiervoor thans echter nog geen bevelen uitgevaardigd. De Br. Cav. is bestemd bij het invallen van de ochtendschemering naar kg. Kemlaka af te marcheeren ter beveiliging van de eigen rechterflank en ter verkenning van 's vijands linkervleugel. Oefening Ho. 10. 6 v.m. ontvangt de Cdt. van Inf. II mondeling het volgende bevel van den Br. Cdt.: Aan Cdt. Inf. II. 1. Vijand verricht van uit kg. Klëpoe tegenaanval op Inf. VII, dat van kg. Moengkit oprukt tegen N. deel kg. Pingit. 2. Inf. II, waaraan toegevoegd M. 1 sectie, G. 1 sectie en A 2Bg, verricht aanval van uit kg. Pitara Koeion tegen kg. Klëpoe. Gevraagd Maatregelen en bevelen van Cdt. Inf. II. E. Sieburgh. 1265

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 131