Alle artikelen werden volgens daartoe gegeven voorschriften verpakt en ingeladen. Het rundvleesch werd in voeten opgehangen in daartoe inge richte vleeschwagens. De openingen dezer wagens waren met vliegengaas afgesloten. Iedere voet werd voorzien van een label, waarop het gewicht en plaats van bestemming waren aangegeven, terwij'l bovendien het gewicht met een aniline-slempel op het vleesch zelve was aangebracht. Ditzelfde gold voor de zijden spek. Rundvet was verpakt in vetpapier en daarna in bruin pakpapier in stukken van 2Yi en 5 KG. Peulvruchten, rijst, koffie, haver en gerst in zakken tot een bepaald gewicht, kaas als kazen van 4 KG, boter in kistjes van 30 KG, brood in zakken. Iedere zak bevatte 40 broodjes. Het brood werd in een laag zakken in een wagon geladen, om het beschadigen te voorkomen. Waar het brood gewoonlijk zeer versch, dikwijls warm ingeladen werd, kwamen er een enkele maal wel eens ingedeukte broodjes aan, hetgeen door den troep niet dan noode werd ontvangen. Aan de korpsen (bataljons, afd. artillerie enz.) werd uitsluitend in deze eenheidsverpakking gefourageeid. Te voren ontving de 1. E. van den divisie-intendant een ge specificeerde opgave, wat door de korpsen ontvangen moest worden, en aan de hand hiervan werden staten gemaakt o.a. voor vleesch en vet, brood, vivres en voor fourages, waarop de te ont vangen hoeveelheden korpsgewijze vermeld werden. Voor het fourageeren had de I. E. de beschikking over een de tachement administratietroepen, bestaande uit 6 sergeanten, 2 korporaals en 20 soldaten, waarvan 6 slagers. Waar ieder militair eens in de tien dagen met een dag verlof ging (zij reisden immers gratis), kon dagelijks beschikt worden over 6 man kader, en i718 soldaten. De onderofficieren werden ieder belast met de uitgifte van een of meer artikelen. Een was belast met het uitgeven van vleesch, vet, en spek, een met brood, een met de overige levensmiddelen, een met haver en geist, een met hooi. Een der korporaals zorgde voor de afgifte van alle and re toegezonden artikelen, en was tevens belast met de in ontvangstnem ng der ledige zakken. De slagers waren ingededd in de vleeschwagens, de overige soldaten gelijkelijk over de andere wagens. Zooals reeds gezegd 2057 VELDLEGER TIJDENS DE MOBILISATIE 1914—1915. |Nov. 1916.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 23