Bel schieten op Dliegtuigenniet5chirarz- Iose-milrailIeur5 en de merfeingszeker- heid der dladsen-geiDeermilraiileurs in hel jongste Wetenschappelijk Daarbe- richt nan de Indische Krijgskundige \7ereeniging. In het Wetenschappelijk Jaarbericht 1915 van de Indische Krijgs kundige Vereeniging treft men op de bladz. 131 tot 195 een belangrijke verhandeling aan over veldmitrailleurs, van de hand van den Kapitein der Infanterie J. Peters. Het moet echter zeer jammer geacht worden, dat door schrijver deze stof zoo uitermate subjectief behandeld wordt, want, behalve dat daarvan een bijna noodzakelijk gevolg moet zijn, dat eigen meeningen worden neergeschreven, die niet steunen op vol doend deugdelijke argumenten, zoo is een tweede en m. i. grooter nadeel, dat vooral door vele jongeren het neergeschrevene in een werk, dat het predicaat „Wetenschappelijk" voert, onvoorwaardelijk als onomstootelijke waarheid wordt aangenomen. Het mag een ieder als een verdienste worden aangerekend, dat hij als commandant in eigen kring over de wapening zijner afdeeling en het gebruik daarvan niets dan lof predikt om zoodoende bij zijn personeel de noodige belangstelling en ambitie op te wekken, in een wetenschap pelijk werk evenwel is zulks niet meer geoorloofd, daarentegen de meest strenge behandeling geboden. En dit laatste kan moeielijk gezegd worden van: I. het schieten op vliegtuigen (bladz. 147-152 W.J.). II. de bedrijfszekerheid van de Madsen-geweermitrailleurs (bladz. 193 en 194). Ad. I. Het schieten op vliegtuigen. Over dit onderwerp komen in het I. M. T. twee studies voor; de eene geschreven door den Majoor der Infanterie P. van der Meijden (Febr. Afl. 1916.), de tweede door ondergeteekende in de 1187 I. M. T. 1916 76.

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 53