DERING DER PAARDENSPORT IN NEDERLANDSCH-InDIË. [Nov. 1916. aan te behandelen onderwerpen niet ontbreken; evenmin aan personen, die hunne medewerking zullen willen verleenen. Een uitgever zal niet zoo moeilijk te vinden zijn. De in Indië uit de practijk opgedane ervaringen op gebied van fokken, verzorging en onderhoud, voeding, training, africhting, enz. onzer Australiëis en andere paardenrassen worden meer wereldkundig. Goede, d. w. z. de prestaties op het voordeeligst toonende, foto's kunnen den inhoud aantrekkelijker maken, voor den leek vooral We moeten nu over tal van onder werpen boeken, brochures en tijdschriftartikelen raadplegen, die geen of veel te weinig rekening houden met ons tropisch klimaat en met onze paardenrassen. Voor het legerbestuur is een verhoogde belangstelling in ruimen kring voor- en een daarmede gepaard gaande vraag naar goede rij en tuigpaarden van het grootste be'ang, omdat daarmede de invoer bevorderd wordt. In de naaste toekomst hebben bovendien de bereden wapens behoefte aan miliciens, die niet zoo absoluut vreemd staan tegenover een paarden wat daarmede annex is, als met den huidigen stand van zaken te verwachten is. Onze tegenwoordige Gouverneur- Generaal blijkt een paardenliefhebber par excellence te zijn, en zal het van die zijde niet aan steun ontbreken. Hier in ons Indië heeft een tijdschrift als bedoeld, in zijn sobersten vorm, als „het Paard" in Nederland, minstens evenveel[bestaansrecht, zoo niet meer In een schoon paard is altijd nog méér adel dan in de elegantst gebouwde limousine of torpedo met idem zooveel paardekrachten! Laten de paardenliefhebbers de hoofden eens bij elkaar steken en de handen in elkaar slaan ter verkrijging van dit propagandamiddel ter bereiking van het hoofddoel; het vtrhoogen van de belangstelling voor het paard en de bevordering der paardensport! J. Otto, Eerste-Luitenant der Artillerie. 1215

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 81