w ifl mm Onerzicbf uan de militaire actie in Djambi en Palembang. Inleiding. Tot goed begrip van de militaire maatregelen, getroffen tot het dempen van den opstand in het militair gewest Palembang en Djambi, komt het noodig voor, eerst een blik te werpen op dat gewest, zooals het zich in normale omstandigheden voordeed. Waar voorts de actie in de residentie Djambi de voornaamste plaats in neemt, mogen omtrent land en volk enkele algemeenheden volgen, welke in hoofdzaak zijn geput uit het boekwerk „De onderwerping van Djambi 1901 1907." i), in welks eerste hoofdstuk de belang stellende lezer meerdere bijzonderheden omtrent de residentie Djam bi en hare bevolking zal kunnen aantreffen. Men verdeelt Djambi in de Bovenlanden of eigenlijk-Djambi en de Benedenlanden, welke laatste dan het terrein omvatten be grensd Fdoor de Beneden-Toengkal tot Rantau Benar en een denkbeeldige lijn van daar over Danau Ambat (N. N. O. van Moeara Tembesi) naar de Palembangsche grens. De Bovenlanden worden verdeeld in: 1°. het stroomgebied van de boven-Toenkgal, 2°. het stroomgebied van de Djoedjoehan, voorzoover deze rivier door Djambi stroomt, 3°. het stroomgebied van de Tebo, 4°. het stroomgebied van de Tabir, f°. het stroomgebied van de Merangin met Pangkalan Djamboe. Uit een bestuursoogpunt is Djambi verdeeld in 7 afdeelingen, elk onder een controleur, te weten: 1) Verschenen in 1909 als Extra-bijlage No. 24 van dit tijdschrift en samengesteld door den toenmaligen kapitein der Infanterie G. J. Velds. In afwachting van de bij de volgende aflevering van dit tijdschrift te geven schetskaart van Djambi. moge voorloopig worden verwezen naar de bij dat boekwerk behoorende schetskaart op 1: 1.000.000. 1216

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 82