IN Djambi en Palembanq. onder daadwerkelijk gezag gebrachte streken, door het geven van steun aan het gezag, het afdwingen waar noodig van gehoor zaamheid aan gegeven bevelen, het beschermen van de goedgezinde bevolking tegen kwade elementen en dergelijke. Uit de omschrijving van de diensten, waarvoor de Gewapende Politie in verband met vorenstaande taak kan worden aangewend, lichten wij ter illustratie van de secundaire diensten, waarvan hierboven sprake was, het volgende: buitenbewaking van gevangenissen en geldkantoren; het begeleiden van transporten veroordeelden, gevangenen en gouvernementsgelden of goederen; het begeleiden van bestuurs- en andere ambtenaren op dienstrei zen voor persoonlijke beveiliging, tot machtsvertoon, dan wel tot herstel van orde en rust; het overbrengen van belangrijke dienststukken of dekking van het personeel, belast met het vervoer van de post, indien gevaar voor berooving of belemmering bestaat, het bezetten van kruispunten van drukke verkeerswegen buiten het rayon of aan de grenzen van de afdeelings- of onderafdee- lingshoofdplaatsen en op particuliere ondernemingen. Wat de organisatie van de Gewapende Politie betreft, zij ver meld, dat deze verdeeld is in divisiën, welke, wanneer ze organiek 200 of meer man tellen, onder bevel staan van een divisiecom mandant le klasse (bij voorkeur gepensionneerd kapitein der Infan terie of ritmeester der Cavalerie), anders onder bevel van een divisiecommandant 2e klasse (bij voorkeur gepensionneerd onder luitenant der Infanterie.) De divisie wordt onderverdeeld in brigades, elk bestaande uit: 1 Sergeant, 2 Korporaals, 2 Gewapende politiedienaren le klasse en 15 Gewapende politiedienaren 2e klasse. Ook kent men zelfstandige halve brigades, elk sterk 1 Sergeant, 1 Korporaal, 1 Gewapende politiedienaar le klasse en 7 Gewapende politiedienaren 2e klasse. Anderhalf of meer brigades vereenigd bij uitzondering ook 1219 I. M. T. 1916. 78

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 85