Nov, 1916.1 OVERZICHT VAN DE MlLlTAiRE ACTIE 1 brigade vormen een detachement. Aan het hoofd van een detachement ter sterkte van 2 of meer brigades wordt een Eur. detachements-commandant, aan dat van een detachement ter sterkte van W2 of 1 brigade een niet-Europeesch detachements-com mandant gesteld. De detachements-commandanten worden aange steld uit actief dienende of gewezen onderofficieren van de Infanterie en Cavalerie van het Leger. De legering van de divisie in Djambi, sterk 10 heele en 2 halve brigades, was als volgt geregeld: Hoofdplaats Djambi Staf, benevens 2 brigades onder een Eur. detachements-commandant, Moeara-Tembesi 1 brigade onder een Inl. sergeant, Moeara-Tebo 1 brigade onder een Inl. sergeant, Moeara-Boengo 1 brigade onder een niet-Eur. detache mentscommandant, Sarolangoen ly2 brigade onder een niet-Eur. detache mentscommandant, Bangko 214 brigade onder een Eur. dets.-commandant, Soengei-Penoeh 2 brigades onder een Eur. dets.-commandant, Voor de divisie in de residentie Palembang volstaan wij voorloopig met de mededeeling, dat deze telt 16 heele en 1 halve brigade(s) en beschikt over 150 rijwielen. De bewapening der Gewapende Politie bestaat uit de karabijn (zijnde getransformeerd Beaumont-geweer, dus enkellader) en den marechaussee-sabel; met de karabijn wordt in den regel op niet grooter afstand dan 150 M. geschoten. Vermelden wij ten slotte nog, dat blijkens de „korte verslagen" der residentie Djambi van dit jaar, loopende tot en met de maand juli, de politieke toestand in het gewest gunstig was. Bet begin nan den opstand. De opstand begon met het afloopen van Moeara Tembesiopden 26sten Augustus, omtrent welke gebeurtenis wij het een en ander zullen ontleenen aan het interessante verhaal, uit den mond van den controleur van Moeara Tembesi, den heer E.J. van Ebbenhorst Tengbergen (die zich tijdens het afloopen op tournée bovenstrooms van zijn standplaats bevond), opgeteekend en weergegeven in de Ochtend-Editie van „de Preanger-Bode" van Vrijdag 20October j.l. 1220

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 86