in Djambi en Palembanq. (Nov. 1916. (Weltevreden) naar Djambi te zenden, benevens naar Palembang eene aanvulling voor het Garnizoensbataljon ter sterkte van 3 brigades. 3 September. Naar aanleiding van te Padang ontvangen berichten van den controleur van Bangko, dat de kwaadwilligen op weg zijn naar M. Boengo en naar Bangko, vergezeld van het verzoek om versterking van Sumatra's Westkust voor Soengei Penoeh (Kerintji) en om eventueel Bangko te ontzetten, vertrekken per gouverne- mentsstoomer Bellatrix 2 brigades van het Garnizoensbataljon te Padang via Indrapoera naar Kerintji. Van Tandjong-Priok vertrekken per gouvernementsstoomer Tele graaf naar Palembang de 3 brigades aanvulling voor het Garni zoensbataljon. Den PI. Mil. Commandant te Palembang wordt telegrafisch opgedragen om bij aankomst van die aanvulling dadelijk 2 brigades met versnelde middelen van vervoer naar Soeroelangoen Rawas te zenden, ten einde uitbreiding van het verzet derwaarts tegen te gaan. Tevens wordt dien Commandant medegedeeld, dat zoo spoedig mogelijk 2 compagnieën van Java zullen volgen om vanuit S. Rawas te opereeren, in verband waarmede hem wordt opgedragen aldaar voorraden en te Palembang vervoermiddelen voor den opvoer dier compagnieën te doen verzamelen. Naar Djambi vertrekt per Paketvaartstoomer van Hogendorp 1 com pagnie Infie X onder bevel van kapitein Valckenier de Greeve. Voorbereidingen worden getroffen voor het vertrek van den Staf en 2 compagniën Infie X naar Palembang, welke troepen op: 4 September onder bevel van majoor van der Linde per Paket vaartstoomer Schouten daarheen vertrekken. Op dien dag vertrekt tevens 1 compagnie van Padang-Pandjang onder bevel van kapitein van der Beeke met auto's naar Soengei Langsat, terwijl de divisiecommandant der G. P. (van Sumatra's Westkust) Ot van uit Kota-Baroe Batang Hari met 3 brigades G. P. naar M. Tebo oprukt. Uit het vorenstaande blijkt, dat tegen den opstand in Djambi van vitr zijden zou worden geageerd, n. 1. vanuit de hoofdplaats Djambi, vanuit de residentie Palembang (S. Rawas.), vanuit S. W. K. (Kota-Baroe) en ten slotte van uit Kerintji (Soengei Penoeh). Alvorens de actie verder te volgen, komt het niet ondienstig voor 1227

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 93