Nov. 1916.] Overzicht van de militaire actie Instructie Dan den Commandant Dan hel op 4 September 1916 naar Palembang uerlrekkend detachement. Samenstelling detachement. a. Infanterie. Staf en de 2e- en le- Compa gnie van het 10e- Bataljon Infan terie (onder bevel van den majoor P. H. van der Linde). Militaire administratie 1 adju dant-onderofficier of sergeant majoor van de Militaire Admini stratie. 1 Eur. korporaal-schrijver. b. Geneeskundige Dienst 1 Officier van Gezondheid 1e- of 2e' klasse, 1 Eur.-sergeant-ziekenopzichter, 2 Eur.-soldaten-ziekenverpleger, 2 Inl. hospitaalsoldaten. c. Trein. 8 mandoers en 192 dwangar beiders, medevoerende vivres voor de behoefte van 1 maand, alles in excursie-verpakking. 1. Einde Augustusenz 2. Van de te Djambi.enz. C) 3 Het detachement, waarvan de samenstelling in margine is aan gegeven, heeft in opdracht van uit Palembang met den meesten spoed en met alle verkrijgbare middelen van vervoer (vaartuigen, automobielen, enz op te rukken naar Soeroelangoen Rawas, dat als operatiebasis zal dienen, en vandaar: a. Zoo spoedig mogelijk via Saroelangoen Djambi verbinding te zoeken met de colonne onder den Gewestelijk Militairen Com mandant te Moeara Tembesi; b. In verband met de inmid dels ontvangen berichten maatre gelen te treffen om zoo noodig Moeara Bangko en c.q. ook Moe ara Tebo te ontzetten. c. Zoodra verbinding zal zijn verkregen met den Gewestelijk Militairen Commandant zich on- 1) Bevatten gegevens omtrent de voorgevallen gebeurtenissen en de reeds ingezette actie, den lezer reeds uit voorgaande bladzijden bekend. 1230

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 96