Dec. 1916] Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften. Hij vermeldt, dat de bewapening der Russen in den herfst van 1915 zoo gebrekkig was, dat de infanterie gedeeltelijk met oude enkelladers te velde werd gezonden Eindelijk beschrijft hij den toe stand der versterkingen van Przemysl na 3 belegeringen, alles zeer onderhoudend geschreven, maar weinig nieuws bevattend. De „Chronique Suisse" bevat de mededeeling, dat het Zwitsersche legerbestuur weldra fondsen zal vragen om vliegtuigen en kabel ballons in voldoend aantal te kunnen aanschaffen, waarbij niet ge heel onwaarschijnlijk tot vermindering der cavalerie zal worden overgegaan, om te groote stijging der oorlogsuitgaven te voorkomen. Volgens het inzicht van den Zwilserschen Generalen Staf zou die vermindering van cavaleiie wel verantwoord zijn, want in een aan de bladen verstrekt communiqué over den luchtvaartdienst, wordt van de vliegtuigen gezegd: „qu'ils ont presqueentièrementsupplauté la cavalerie cans les reconnaissances lointaines". Het Zwitsersche Département Militaire heeft het noodig gevonden de kantonale besturen aan te schrijven, om meer zorg aan de licha melijke opvoeding der jeugd te wijden. De uiterst korte militaire oefentijd is gebaseerd op gymnastische voorbereiding der dienstplichtigen. Dat deze niet zoo heel veel beteekeni, moge hieruit blijken, dat 6&°/o der scholen geen gymnas- tieklocaal heeft en dat in een der kantons 47o/0 der klassen in het geheel geen gymnastiekonderwijs ontvangt. Ten slotte treffen wij eene verbetering aan op het artikel „L'armée beige en campagne" (in de September- en October-afleveringen van het I. M. T. besproken), waarbij de juiste sterkte van het Belgische leger bij het uitbreken van den oorlog, als volgt wordt aangegeven; veldleger (6 div. en i cav. div) If0.000 man veiligheidsbezettingen der vestingen 90.000 gemobiliseerde garde civique 4.000 vrijwilligers 20.000 214.000 man. Journal U. S I. of India. (April) Naast de gewone oorlogsoverzichten treffen wij in deze aflevering een artikel „Hostile alien population" aan, waarin de schrijver voor een verscherpt optreden tegen vreemdelingen van vijandelijke natio naliteit pleit en er op aandringt hen, voor zoover hun gedrag geen aanleiding geeft voor opsluiting in gevangenissen, te doen repatrieeren De betrekkelijk geringe aanwinst aan weerbare manner, die de vijand daardoor krijet, is van niet veel beteekenis, daartegenover staat trouwens het vrijkomen van de bewakingstroepen der inter- neeringskampen, bovendien de beperking van groote uitgaven en vooral in eene kolonie, verhooging der inwendige veiligheid. (Op stand te Singapore) 1356

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 100