Overzicht van eeniqe Buitenlandsche Tijdschriften. [Dec. 1916. In „The supply of followers on active service for a battalion of indian infantry" vinden wij een klacht betreffende de moeielijkheid, om bij mobilisatie aan goede bedienden te komen, zoowel voerde officieren als voor de troepenafdeelingen. Waar de schrijver vermeldt, hoe vele officieren te velde moeten trekken met bedienden, die allen hoogst onbescheiden voorschotten vragen en spoedig blijken noch physiek tegen het leven te velde bestand te zijn, noch voor hun werk te deugen, hooren wij een ons bekend refrein. De schrijver wil dit euvel verhelpen, door een bediendenkorps op te richten met behoorlijke opleiding. De afgerichte bedienden zouden in reserve naar huis gezonden worden op een kleine toelage, met uitzondering van een aantal, dat bijeen te brengen ware in depots op de havenplaatsen, om steeds beschikbaar te zijn tot het aanvullen van ten incompleet, bij te velde gaande troepen. Naar aanleiding van een artikel over het vormen van een korps reserve-officieren, voorkomende in het Aprilnummer worden in „The indian army reserve of officiers" wenken gegeven betreffende de eischen, waaraan recruteering, opleiding en positieregeling van reserveofficieren zal moeten voldoen. De schrijver van het artikel meent, dat ook zonder dienstplicht een voldoende aantal reserveofficieren te verkrijgen zou zijn, maar dat daartoe in de eerste plaats noodzakelijk is, dat het Gouverne ment bekend stelt, dat en hoeveel reserve-officieren er noodig zijn. Bij het uitbreken van den grooten oorlog telde het Engelsch- Indische leger slechts 39 reserve-officieren, voor het meerendeel gewezen beroeps-officieren, en het bestaan van het instituut der reserve officieren was verreweg den meesten Engelschen in Indië onbekend, daar het Gouvernement nimmer ernstig gestreefd had naar vermeerdering van dat geringe aantal. Journal of the United States Artillerie. Aangezien het de eerste maal is, dat dit tijdschrift hier wordt besproken, laten wij een woord ter inleiding voorafgaan. Zooals bekend doen de Vereenigde Staten betrekkelijk zeer wei nig voor de verdediging te land De vloot is er veel beter aan toe, hoewel zij naar verhouding tot de personeele en financieele draagkracht van het land niet van die sterkte is als van een staat, die prijs stelt op eene eervolle plaats onder de groote mogendhe den, kan worden verwacht. Daarop volgt de kustartillerie, maar dan nog in hoofdzaak, voor wat betreft de versterkingen en het materieel. Het veldleger is een te verwaarloozen grootheid. Op den buitenstaander maakt het den indruk, alsof de Amerikaansche 1357

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 101