ill m SP Tactische oefening op de kaart. m 4de Serie. Oplossing oefening No. 10. Blijkbaar is door Inf. VII bij den aanval tegen den N. O. hoek van kg. Pingit onvoldoende aandacht gewijd aan de beveiliging der eigen rechter (buiten) flank; de omstandigheid, dat de eigen Cava lerie eerst bij net aanbreken van de ochtendschemering van pl. 33 is afgemarcheerd, begunstigde bovendien het verrassend optreden van den vijand Doch hoe dit ook zij, Inf. VII is blijkbaar in een hachelijken toe stand geraakt en heeit snel krachtdadige hulp noodig Tijd voor nauwgezette verkenningen is dus niei beschikbaar; het komt er slechts op aan, zoo spoedig mogelijk kg. Pitara Koeion te bereken om van daaruit tot den aanval over te gaan; demogelijk heid kan zich zelfs voordoen, dat bij aankomst op genoemd punt een onmiddellijk ingrijpen zóó dringend geboden is, dat niet eens de steun der toegevoegde batterij kan worden afgewachtuiteraard zal echter eerst bij uiterst kritieke omstandigheden van dien steun worden afgezien; hier zal worden aangenomen, dat zoodanig kri tieke toestand voor Inf. Vil nog niet is ingetreden. Dit is evenwel den Cdt van Inf. II bij ontvangst van het bevel nog niet bekend, zoodat snelheid van handelen op den voorgrond moet staan. In verband met de opstelling der eigen troepen ook de Brigade Cavalerie is dan reeds naar den rechtervleugel afgemarcheerd - zijn bij den afmarsch tot Pitara Koeion geen bijzondere veiligheidsmaat regelen noodig. Uit de kaart blijkt niet stellig, of het passeeren van het strookje sawah, ten N. van het Landhuis bij pl. 33, ongemerkt voor den vijand te Pingit kan plaats hebben. Blijkt zulks niet het geval, en bestaat gevaar voor verrassend op treden van de vijandelijke artillerie, dan zal de Inf. in kleine afdeelingen achtereenvolgens in den looppas de gevaarlijke strook, welke trouwens niet breed kan zijn, moeten overschrijden, lntusschen kan worden nagegaan, of de G. T., alsmede de Mitr. en Art. door iets N. waarts uit te buigen het beekje kunnen overschrijden en door den cacaotuin Pitara Wetan kunnen bereiken. Zou de terreingesteldheid zulks beletten, of belangrijk tijdverlies daarvan het gevolg zijn, dan bestaat nog de mogelijkheid deze afdee lingen langs het pad door de van Lëndoh langs T. 743.0 en van daar verder W. waarts te doen marcheeren. De sectie Genie kan bij de Art. marcheerend het meeste nut opleveren. 13b5

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 109