IN MEMORIAM. Dec. 1916.] Nagekomen Stukken. Kolonel Dr. W. M. Ottow. (1863 1916). Groot en tragisch was de indruk, die het heengaan van onzen collega op 22 Nov. j. 1. op ons allen maakten. Dr. W. M. Ottow, Kolonel titulair bij den Pharmaceutischen Dienst, werd na eene kortstondige ziekte uit ons midden gerukt, krachtig, flink en energiek, als hij was op zijn 53 jarigen leeftijd, nog niet denkende aan terugkeer naar patria. Te Ternate den 18en Mei 1853 geboren, genoot hij gedeeltelijk zijne opvoeding in Europa, kwam op een diploma van literarisch mathematisch examen op vrij jeugdigen leeftijd aan de Universiteit te Utrecht, waar hij als militair student zijne studies voltooide en op 28 Aug. 1885 als Militair Apotheker 2e klasse O. 1. L. werd benoemd. Goed onderlegd, als hij was, werd hij na aankomst in Indië (Aug. 1886) slechts korten tijd aan het Militair Hospitaal geplaatst en reeds spoedig (9 Mei 188aan het Scheikundig Laboratorium te Weltevreden te werk gesteld. Hier bleef hij vijf volle jaren werkzaam tot groote tevredenheid van zijne chefs. In deze periode verscheen van zijn hand in het Geneeskundig Tijdschrift v. N. I. (1891) eene studie over daon maniran (Phyllanthus niruré). De liefde naar wetenschappelijk onderzoek bezielde hem in hooge mate en heeft hij na zijn vertrek uit Batavia op de verschillende plaatsen, waar hij als Militair Apotheker optrad, nimmer de studie laten varen. Zoo zien wij hem in zijne verlofsjaren in Europa (Juli 1900 -|an. 1903) naar Marburg trekken ter verkrijging van zijn doctorstitel, die hem 18 Dec. 1902 werd verleend op een proefschrift: „Chemische Untersu- chungen über Phyllanthus niruré und iiber Euphorbon." Vele jongeren volgden dit gegeven voorbeeld. Het duurde na zijn terugkeer in Indië ook niet lang, of de Mil. Apotheker le klasse Dr. Ottow werd naar het Scheikundig Labo ratorium gedirigeerd (1904—'06). Na eene noodzakelijke plaatsing van enkele jaren in het Magazijn van Geneesmiddelen te Weltevre den, kwam hij weder in zijn oude werkkring terug om met 4 Juni 1908 tot Dirig. Apoth. 2e klasse benoemd te worden, tegelijk Direc teur van het Scheikundig Laboratorium. 13®

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 112