Dec. 1916.J Onze Vestingartillerie aan de Tji Somang. „1. In de „Gevechtshandleiding", punten 110 t/m 115, zijn de beginselen voor het gebruik van vestingartillerie bij de verdediging van voorbereide stellingen vastgelegd. 2. De batterijen, welke bestemd zijn om de Infanterie rechtstreeks te steunen in den strijd van nabij (binnen 1000 M. van de stelling), worden ingevolge punt 111(2) der G. H. gesteld onder de bevelen van de Infanterie- (Vak-) Commandanten. Ten behoeve van de artilleristisch-technische leiding dier batte rijen wordt den Vak-Commandant een luitenant of onderluitenant der Artillerie als adviseur toegevoegd (de Vaks-Artillerie-Comman- dant. V. A C.), die o. m. belast is met het voorbrengen bij den V. C. van de instructiën bedoeld sub H. punt 53. 3. De batterijen, welke ingevolge punt 114(2) der G. H. onder éénhoofdige leiding (van den A. A. C., d i. Algemeene Artillerie- Commandant) zijn gesteld onder de onmiddellijke bevelen van den A. B. (Algemeene Bevelhebber), worden ten behoeve van de artil leristisch-technische leiding tot één of meer groepen vereenigd, elk onder een G. A. C. (Groeps-Artillerie-Commandant). Het aantal in één groep te vereenigen batterijen wordt geregeld naar het totale aantal, de ligging en de terreingesteldheid en mag in geen geval meer dan acht bedragen, zijnde dit het maximum, dat naar den eisch door één Groeps-Artillerie-Commandant kan worden geleid. Het bureau van den G. A. C wordt aangegeven door de letters G. A. K. Groeps Artillerie Kwartier) 6 Rekening houdende met de door den A. B. ter zake gegeven bevelen, worden de plaatsen der batterijen zoodanig gekozen, dat zij volledig dekking in het terrein vinden, enz. 9. Onder vuurregeling wordt verstaan het aanwijzen van de batterijen voor de beschieting van de ontdekte doelen, voorzoover die voor beschieting in aanmerking komen. Verrassende vuuropening en dadelijk overmachtige vuuruit werking door vereeniging van het vuur van meerdere batterijen op de meest gevaarlijke doelen (c q. met loslating van minder gevaarlijke) moe ten op den voorgrond staan. De beginselen voor de vuurregeling der batterijen in groepsver band worden door den A. B. vastgelegd in een „Instructie" voor den A. A. C. De A. A. C. verstrekt op grond van zijn instructie, instructies aan de G.A.Cn; enz. 48. De G. A. C. bepaalt op grond van zijn instructie óf, en zoo ja, door welke batterij(en) het doel onder vuur genomen zal worden. 1) D. w. z. de instructiën voor de batterijen voor de nabijverdediging. 1290

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 28