Dec. 1916.1 Onze Vestingartillerie aan de Tji Somang. Naar aanleiding hiervan geeft de A. B. (van de vereenigde 2e en 4e Brigades) den 17en Juli aan den commandant der 4e Brigade een bevel, waarin dezen tot taak wordt gesteld: le den vijand, die van uit Poerwakarta ten Oosten van den Tji Kao oprukt, tegen te houden 2e. met behulp van de bevolking een stelling in te richten ten N. van de Tji Somang tot afsluiting van de overgangen over de Tji Somang bij hpt 811 en bij Podjok (links aansluitende aan de stelling van de 2e Brigade). 3e. Wanajasa te blijven vasthouden voor een later offensief. In het bevel staat verderU wordt versterkt met 1 bataljon infie der 2e Brigade, dat den 18en ten 10 u. v. m zich te Pasirangin bevindt en een groep vestingartillerie thans te Ijikalong. U zorgt voor verpleging en regeling van den geneeskundigen dienst van Uw personeel der vestingartillerie. De 2e. Brigade wordt eveneens versterkt met een groep vesting artillerie. De A. A. C. bevindt zich te Tjikalong. De A. A. C. ontvangt den 17en Juli om 11 u.v.m van den A. B. de volgende instructie: 1. De vijand heeft Poerwakarta bezet. Ik voer het bevel over de 2e en 4e Brigade en zal den vijand den overgang over de Tji Somang beletten en hem terugdrijven. 2. De 2e Brigade verminderd met i bat"- zal daartoe een stelling innemen ten Z. van de Tji Somang tot en met den overgang ten Z. W. van Nangewer, inmiddels 's vijands opmarsch langs den groo- ten weg tegenhoudend, tot de stelling - ook met behulp van de be volking - is ingericht. De 4e Brigade 1 bat"- van de 2e Brig, zal eene stelling inrich ten ten N. van de Tji Somang ten einde 's vijands overgang Z. van -ó- 811 en bij Podjok te beletten, diens opmarsch ten O. van de Tji Kao inmiddels tegenhoudend, tot de stelling gereed is. 3. U gelieve elk stellinggedeelte een groep vestingartie toe te voegen voor vuren in groepsverband en de 7 c M. L.A.-batt" voor vakverband in te deelen. De I. groep moet komen O. van den grooten weg, de r groep ten N. van de Tji Somang. De 1. groep moet vuur kunnen brengen op de terreinstrook in 't W. begrensd door de lijn Goenoeng Hedjo - T. 276, in 't O. door de lijn Tjileuntja - Pangkalan 1. De r. groep moet vuren op het terrein tusschen de wegen Pasir angin - Sempoernoenggal 1 en Pasirangin - Tjileuweung - Wana jasa en Noord daarvan. De G. A. C" staan, wat vuuropening en vuurregeling betreft, onder de bevelen van de Brigade-commandanten U behoudt de artilleris- tisch-technische leiding. 1292

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 30