IN Djambi en Palembang. (Dec 1916. verbreken. De gescheiden deelen moesten nu elk op zichzelf de prauwen bereiken, wat ten slotte ten koste van verliezen gelukte. Hierbij onderscheidde zich in het bijzonder de niet-Europeesche detachementscommandant Kowel, die met een deel der colonne, de aanvallers op een afstand houdende en met medeneming van den gesneuvelde en de gewonden, de prauwen wist te bereiken en dat deel naar M. Tembesi overbracht, waarbij onderweg op verschil lende punten nog vuur werd ontvangen. Beide deelen kwamen in den vroegen morgen van den I6den te M. Tembesi aan. De aan val had den rebellen vele verliezen gekost, maar ook aan onze zijde vielen verliezen te betreuren; behalve 1 gesneuveldeen 1 ver miste telde de colonne 9 gewonden, waarvan enkele zwaar; boven dien gingen 11 karabijnen verloren, welke voor een groot deel in de rivier moeten zijn terechtgekomen. Na eenige dagen verblijf te M. Tembesi vertrok de colonne weer naar M. Tebo en keerde tegen eind September naar het eigen ge west terug. b. De compagnie van Padang-Pandjang. Van deze compagnie vertrokken op 4 September 3 sectiën met een deel der vivres van Padang-Pandjang naar Soengei Langsat (87 K. M. van de grens van Djambi), dat in den avond werd be reikt. Troepen en vivres werden vervoerd middels 8 vracht- en 2 personen-auto's van den Gouvernementstransportdienst, den Wa terstaat en de Ontginning der Ombilin-kolenmijnen. i sectie met de overige vivres vertrok per spoor naar Moeara Klaban en vandaar met vrachtauto's eveneens naar S. Langsat. Naarmate aldaar draagkrachten beschikbaar kwamen, rukte de compagnie op naar Poeloe Poendjoeng, dat in den vroegen morgen van den 6den werd bereikt; de sectie, die via M. Klaban was gegaan, kwam dien dag nog niet te P. Poendjoeng aan In verband daar mede en met de sedert ontvangen verontrustende berichten omtrent den toestand te M. Boengo, terwijl men reeds Gewapende Politie op weg naar M. Tebo wist, bleef 1 brigade achter om de sectie van M. Klaban in te wachten en later gezamenlijk te volgen. Den 7den September vernam de Gew. Mil. Commdt van S. W. K., die de colonne nog vergezelde, dat de 3 brigades G. P. te M.Tebo waren aangekomen en aldaar den toestand beheerschten, wat 1311

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 51