IN Djambi en Palembang. [Dec. 1916. Aan infanterie was bij de komst van den leider der actie in het militair gewest Palembang en Djambi aanwezig - daarbij inbegrepen de compagnie, welke gelijktijdig met kolonel Kroesen naar Djambi vertrok - het met 3 brigades versterkt Garnizoensbataljon, het 10e Bataljon, 1 compagnie van het 17e Bataljon en 4 brigades van het Garnizoensbataljon van S. W. K., of in totaal aan patrouille-eenheden 59 brigades. De berichten uit Kerintji hadden aanleiding gegeven, dat op 22 September 1 compagnie van het Garnizoensbataljon van S. W. K. (sterk 6 brigades, onder bevel van'kapitein Lamster) daarheen werd gedirigeerd. Dit troependeel, dat den 26en te S. Penoeh aankwam, werd te Padang vervangen door een op 25 September van T. Priok daarheen vertrekkende compagnie van Inf. V (Semarang). De toen in Kerintji spoedig noodig geachte hulp kon op deze wijze het spoedigst ter plaatse zijn; dat de compagnie van Padang werd vervangen door een van Semarang, hield verband met de omstan digheid, dat het 5e Bataljon niet aan de groote manoeuvres deelnam. Toch was ook bij de indeeling van de troepen voor die manoeu vres met de mogelijkheid van meerdere troepenzendingen naar Djambi rekening gehouden; het aan die manoeuvres deelnemend 16en Bataljon was nl. aangewezen om zich voor eventueel vertrek naar Djambi gereed te houden. Dat bataljon zou door zijn indee ling bij de Roode Partij steeds bij de hand blijven om zoonoo- dig onmiddellijk te vertrekken. Dat deze voorzorgen niet overbodig waren, bleek ai spoedig. Kolonel Kroesen achtte het nl. noodig, dat ter hoofdplaats Djambi steeds over een troepenmacht van 8 brigades zou kunnen worden beschikt. Voorts oordeelde hij, in verband met de groote afstanden en de daarvoor noodige patrouille-sterkte, voor het beheerschen van het Toengkal-gebied een legering aldaar van 4 brigades noo dig, met nog 4 brigades beschikbaar om de eersten af te lossen. De Gewapende Politie in het gewest zou zijn te bestemmen voor wachten en patrouilles in de onmiddellijke omgeving van de be- stuursvestingen, benevens voor de dekking van het rivier-transport. Afgescheiden van de actie in de bovenstreken zou door een rus- 1315 M. T. 1916. 84

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 55