IN Djambi en Palembang. [Dec. 1916. voorbij Rantau Poeri werd dadelijk begonnen. Verder oprukkende naar M. Tembesi, na achterlating van 2 brigades ter dekking van de telefoonwerkzaamheden, werden ook op dat traject alle kam pongs verlaten aangetroffen. Van uit M. Tembesi, waar sinds 20 September 2 compagnieën Inf X vereenigd waren, werden in verschillende richtingen patrouilles uitgezonden, die .o a. ook kampong Mersam verlaten bevonden. Ook werd druk gepatrouilleerd tusschen M. Tembesi, M. Tebo en M. Boengo, terwijl van uit de hoofdplaats Djambi patrouilles werden gemaakt naar de omliggende kampongs, waar de bevolking nog in onrust verkeerde. De 2 brigades te S. Penoeh kregen naar aanleiding van berichten, dat kwaadwilligen van de Boven-Tembesi in opmarsch zouden zijn naar Lempoer, in opdracht zich daarheen te begeven, terwijl aan de compagnie van kapitein Lamster de taak ten deel viel om Ke- rintji van kwaadwilligen te zuiveren en de draadgemeenschap met Bangko in stand te houden. Te laatstgenoemder plaats werd beschikt over 4 brigades van ka pitein Brasser en 2 brigades van S. W. K., welke voorloopig in het Bangko'sche zouden blijven patrouilleeren. O. arukten 4 brigades op naar Soengei Manau, alwaar een sterke bende verzameld zou zijn, welke evenwel volgens latere berichten naar Limboer zou zijn teruggegaan. Van de colonne van majoor van der Linde te S. Djambi vertrok ken op 26 September 6 brigades onder kapitein Frackers op patrouihe naar M. Tembesi, in welke richting eveneens werd gepatrouilleerd door kapitein van der Beeke van uit M. Boengo, waarheen ia aankomst van kapitein Brasser te Bangko (18 Sept.) was teruggeleverd. Zoo zien we in de laatste dagen van September rusteloos pa trouilleeren van uit de verschillende bestuursvestigingen, welke zich als vanzelf aanwezen om de centrale punten van de verschillende patrouillegebieden te vormen. De troepen bleven over het algemeen weinig tegenstand ondervinden; slechts enkele malen bestond de gelegenheid der verzetspartij gevoelige klappen toe te brengen. Zoo o.a toen een patrouille van 2 Europeesche brigades onder luitenant de Jong op 30 September in kampoeng Teroesan door een 70 a 80 man sterke bende met de blanke wapens werd aangevallen en 1317

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 57