in Djambi en Palembanq. [Dec. 1916. 2 afdeelingen met standplaats Soerabaia; de afdeelingen zouden dan vanuit die standplaatsen doorloopend op meerdaagsche oefening zijn. De oorspronkelijk uit het 15e Bataljon getrokken afdeeling van Madja- lengka vertrok dus als marechaussee, had derhalve het recht het bekende onderscheidingsteeken te dragen en genoot tijdens het op excursie zijn dezelfde bezoldiging als voor de marechaussee op Atjeh vastgesteld Daar in het belang van de leiding der actie in beide gewesten een verzekerde verbinding tusschen de hoofdplaatsen Djambi en Palembang urgent was, werd tevens naar elk dezer plaatsen een draadloosstation van het Korps Genietroepen gedirigeerd. Den 13e October vertrokken de twee compagnieën van Inf XVI naar Palembang, alwaar ze den I5en aankwamen; tevoren was daar reeds kolonel Kroesen met den Commandant van Inf. XVI uit Djambi gearriveerd, met het doel ook de leiding der actie in de residentie Palembang op zich te nemen (14 Oct.), terwijl majoor Smits zou optreden als commandant der in die residentie ageerende troepen; in verband daarmede ontving hij van den leider der actie een instructie, welke men hierachter vindt afgedrukt. De indeeling en patrouillegang voor de beide compagnieën werd nu als volgt vastgesteld: a. De 3e compagnie, onder bevel van kapitein Oudsburg, kreeg als standplaats Batoeradja Patrouilles, elk van 2 brigades, zouden van Palembang respectievelijk langs Ogan en Komering opruk ken naar Batoeradja en Martapoera; 2 brigades gingen, zoover mogelijk per hekwieler, naar Batoeradja om vandaar te patrouil leeren naar het Ranau-meer en Poeloebringinde overige 2 brigades bleven voorloopig ter beschikking te Palembang. b. De 4e compagnie, onder bevel van kapitein Wempe, kreeg Moeara Enim tot standplaats; 2 brigades gingen per hekwieler voorloopig naar Sekajoe ter patrouilleering in den ruimen om trek daarvan. 4 brigades reisden per spoor tot Goenoeng Megang en mar cheerden vandaar naar Moeara Enim ter patrouilleering naar Moeara Beliti en naar Pagaralam - Telong Padang en terug over Soegihwaret (Z. van M. Enim.). 2 brigades bleven voorloopig ter beschikking te Palembang. Daar de toestand in het gewest, behalve in Rawas, rustig was, 1321

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 61