Overzicht van de militaire actie Dec. 1916.] dienden al deze patrouilles uitsluitend tot machtsvertoon, zoomede waar zulks door het civiel bestuur wenschelijk werd geoordeeld tot het innemen van geweren en munitie. De leider der actie stelde een algemeene instructie voor commandanten van detachementen en patrouilles in de residentie Palembang vast, welke men eveneens hierachter vindt opgenomen. Van de naar S. Rawas gezonden compagnie kwamen 3 brigades onder luitenant DE Quant, die langs de Rawas-rivier en over M. Roepit was opgerukt, op 13 October aldaar aan, terwijl kapitein Frankamp met zijne 3 brigades over M. Klingi, M. Beliti en Trawas den 18en S. Rawas bereikte, na onderweg eenige raddraaiers te hebben opge vat; de streek, waardoor deze colonne was getrokken, bleek rustig. Thans weder tot de residentie Djambi terugkeerende, vermelden wij eerst de troepenlegering en indeeling in patrouille-gebieden na het ver trek naar Palembang van de 3e compagnie van Inf. XVI (9 October) te M. Tembesi. 3e Compagnie Inf. X, met patrouillegebied de afdeeling Tembesi, aan de B. Tembesi slechts benedenstrooms van Keremio. te Saroelangoen Djambi. Staf, 2e en 4e Compagnie Inf. X, waarvan 3 brigades te Paoe voor den vivres-opvoer naar Saroelangoen en Bangko en patrouil leeren langs de Tembesi tot Rangkiling, zoomede in de landstreken Pemoesiran en Semakis; 2 brigades voor lijnherstel te Pemenang (aan de Merangin) en 4 brigades tijdelijk in Bangko. te Bangko. Behalve genoemde 4 brigades, waarvan 2 te Rantau Pandjang, nog 2 brigades van het Garnizoensbataljon van S. W. K. te M. Tebo. Ie compagnie Inf. X, waarvan 3 brigades te M. Ketalo (aan de Tembesi), om van Rangkiling tot Keremio te patrouilleerenvoorts 3 brigades van de 3e Compagnie Inf. XVII. Het patrouille-gebied omvat de afdeeling Tebo met uitzondering van de Djoedjoehan, voor namelijk het Soemai gebied en benedenstrooms daarvan de Batang- Hari met inbegrip van het Ketalo-gebied. te M. Boengo. 5 brigades van de 3e. Compagnie inf. XVII met patrouillegebied de afdeeling Boengo en de Djoedjoehan (afdeeling Tebo.) 1322

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 62