IN Djambi en Palembang. [Dec. 1916. Instructie noor den Commandant der ageerende troepen in Palembang. 1. De Commandant van het 16e Bataljon Infanterie is tevens belast met het commando over de ageerende troepen in de Residentie Pa lembang, de te Palembang gelegerde troepen inbegrepen, voor zoover deze door den Gewestelijk Militairen Commandant te zijner beschikking worden gesteld. Als zoodanig regelt hij die actie en geeft hij de daarvoor noodige bevelen naar de algemeene aanwijzi- gingen, hem door den Gewestelijk Militairen Commandant of bij diens afwezigheid rechtstreeks door den Leider der militaire actie in Palembang en Djambi verstrekt of nader te verstrekken. In spoedeischende gevallen beslist hij omtrent noodige afwijkingen van evenbedoelde aanwijzingen, zonder voorafgaand overleg met den Gew. Mil. Commandant of den Leider der actie, zijnde hij dan echter gehouden van die afwijkingen, zoo mogelijk door tusschen- komst van zijn rechtstreekschen chef, den Gew. Mil. Commandant, onverwijld mededeeling te doen aan den Leider der actie. Overigens doet hij den Gew. Mil. Commandant c.q. rechtstreeks aan den Leider de voorstellen, die hij in het belang der actie noodig acht. 2. De taak van den Commandant der ageerende troepen omvat: a. de zorg voor de aanvulling van de tijdelijk buiten de hoofdplaats gelegerde detachementen en van eventueel ageerende mobiele colonnes of de voor die afdeelingen vastgestelde of nader vast te stellen sterkte, b. nauwlettend toezicht op de nakoming van de voor de comman danten van de sub. a. bedoelde afdeelingen of voor hunne onder hebbende patrouilles geldende instructiën, c. het houden van een wakend oog over de verpleging en over de strenge handhaving van de noodig geachte hygiënische maatregelen bij de buiten de hoofdplaats ageerende troepen, beschikkende hij voor het laatste deel dezer taak volledig over de diensten van den bij de ageerende troepen ingedeelden officier van gezondheid. 3. De normale standplaats voor den commandant der ageerende troepen is Palembang. In het belang van eene richtige vervul ling van de sub. 2. b en c omschreven taak is hij echter gemachtigd 1325

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 65