Leiding der actie in Palembang en Djambi. IN Djambi en Palembang [Dec. 1916. Palembang, den 14den October 1916. fllgemeene instructie ooor Commandanten Dan detachementen en patrouilles in de residentie Palembang. A Taak. 1. De taak der detachementen en patrouilles bestaat uit a. het uitoefenen van toezicht op de hoofden en bevolking, voor zoover daartoe van bestuurszijde het verzoek wordt gedaan, en in 't algemeen het verleenen van steun aan het civiel bestuur; b. het rusteloos opsporen vervolgen, gevangen nemen c.q. on schadelijk maken van verzetsleiders met hunne volgelingen en van de personen, waarvan de opvatting door de betrokken Euro- peesche of Inlandsche bestuursambtenaren wordt verzocht c. waar noodig, het beschermen der goedgezinde bevolking en het bevorderen van den terugkeer dier bevolking in hare doesoens. 2. In het belang van eene goede vervulling van de sub 1 ver melde taak zullen de patrouilles zooveel mogelijk vergezeld worden door een Europeesch of Inlandsch bestuursambtenaar, dien zij zoo noodig aan den betrokken assistent-resident of controleur aanvragen. Voorts zullen de bestuursambtenaren, zoo wel Europeesche als Inlandsche, alle bij hen inkomende be richten, die op de militaire actie van invloed kunnen zijn, ten spoedigste, zoo mogelijk schriftelijk, ter kennis brengen van de betrokken detachements- en patrouille-commandanten. Anderzijds zullen deze commandanten, waar mogelijk, in overleg treden met die bestuursambtenaren en met hunne aanwijzigingen en voorlichting rekening houden en zullen zij de betrokken be stuursambtenaren steeds zoo volledig mogelijk op de hoogte hou den van hetgeen werd bereikt, cq. gehoord of waargenomen. 3. Gevangenen, buitgemaakte of geconfisceerde wapens en andere voorwerpen worden, vergezeld van de ter zake verkregen in lichtingen, overgegeven aan den naastbijwonenden bestuurs ambtenaar, die voor de verdere doorzending zorg draagt. 1327

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 67