Overzicht van de militaire actie Dec. 1916.) B. Dragen van wapens door de bevolking. 4. Het dragen van blanke wapenen door de bevolking gebruikelijk en geoorloofd zijnde, mag daartegen door detachementen en patrouilles slechts worden opgetreden, wanneer een klaarblijkelijke toescand van verzet of de eigen veiligheid zulks vorderen. Het dragen van vuurwapenen is slechts geoorloofd aan hen, die daarvoor een consent kunnen toonen. Door vergelijking met die consenten moeten de vuurwapens en munitie, in handen der bevolking, worden gecontroleerd; zoo noodig wordt een en ander, op aanwijzing van de bij de patrouilles ingedeelde personen van het binnenlandsch bestuur, ingenomen. C. Vervollediging van kaarten. 5. Kaarten moeten zooveel mogelijk worden aangevuld c.q. ver beterd, waarvan calques over te leggen bij de in te dienen journalen en rapporten. D. Algemeene opmerkingen. 6. Voor één dag uitgezonden patrouilles moeten minstens voor twee dagen vivres (rijst met gedroogde visch of dendeng) bij den man meevoeren (ook de dwangarbeiders), meerdaagsche patrouilles behooren van drie dagen vivres bij den man te zijn voorzien. 7. Er moet naar worden gestreefd, voor zoover de voorraden der bevolking zulks toelaten, de benoodigde vivres van de bevol king aan te koopen. Zoo mogelijk worden die vivres contant betaald, waartoe patrouille-commandanten steeds van geld moeten zijn voorzien. Wordt bij uitzondering een bon afgegeven, dan moet daarop duidelijk worden vermeld, waar deze kan worden verzilverd. 8. Voor zoover niet anders is bepaald, heeft de voorziening van de patrouilles plaats van uit de standplaats van het detachement, waartoe de patrouille behoort. De commandanten van die detachementen wijden hun bijzon dere aandacht aan die voorzieningen, huren de daarvoor vereischte transportmiddelen in en wenden zich met hunne aanvragen tot den Commandant der ageerende troepen. 9. Van gesneuvelden moet zoo mogelijk de indentiteit, c. q. de herkomst worden vastgesteld; herkenningsteekens, als djimats enz., behooren te worden ingeleverd bij het Civiel Bestuur. 1328

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 68