Uit de Practijk. [Dec. 1916, zekere mate van wederzijdsch vertrouwen, waarin elementen van de begrippen kameraadschap en respect in de juiste verhouding dooreengemengd moeten zijn. De meesten onzer kennen die ver houding uit hun rimboejaren. Moge de verminderde actie op de Buitenbezittingen nooit de oorzaak worden, dat die herinnering geleidelijk verzwakt! Om kort te gaan, zou ik het volgende willen aanbevelen: 1. Per Cie- een ziekenverpleger met 2 dragers benevens 2 mumtie- draagpaarden voor vast aanwijzen. Bij oorlogsmarschen kun nen deze zonder bezwaar met het voordeel van direct bij af buiging bij de hand te zijn zelfs achter de C'e in de colonne 2. DePrest^van het niet tot de Cien- behoorend personeel bij één Cie in onderhoud, evenals de madsenafdeeling. 3. De noodrations op speciale karren (B.T. Staf) 4 De reservepaarden voorzien van draagtrektuigen. 5. Eene officiersgamelle ingericht volgens de reeds genoemde be ginselen. 6. Het vaandel niet door den s. m. adm. te dragen, doch door een speciaal uitgezochten flinken kerel, b. v. fuselier R. M. W. U 7. Wat groot pioniergereedschap over den B. T. verdeelen voor wegverbetering en remtrektouwen op elke kar. Eene berekening, die ik den lezer hier zal sparen, kan aantoonen, dat het mogelijk is, in stede van een bagagekar een 9e keuken wagen mede te nemen voor het sub 2 bedoeld personeel, waaraan tevens het voordeel verbonden is, dat bij defecten van een der keukenwagens het strijdend gedeelte dadelijk geholpen is, terwijl voor de rest wel een paar petroleumblikken als noodhulp zijn tevinden. Nu moet bij detacheering wel eens een eakele man, b.v. geleider van een munitiekar worden overgegeven, doch dat gaat veel een voudiger dan het telkens overgeven van het verdeelde personeel van de eene Cie- naar de andere. Het bezwaar, dat de B.C. nu een Ce- zou sparen voor detacheering- een bezwaar, gelijksoortig als voorheen ook tegen het bestaan van eene Eur Cie- in het B°n- werd aangevoerd, en dat eenigermate als motie van wantrouwen tegen het beleid van den B. C. klinktis m.b.i. van weinig gewicht, daar zoo men mocht oordeelen, dat het niet te ondervangen is door eene waarschuwing er tegen in tabel III opgenomen, men het geheel kan ondervangen door de administratie van den kleinen btat te laten bestaan De overgave van dit sub 2 bedoelde personeel is bij de tegenwoordige regeling der administratie te velde overigens een voudig genoeg. Men legt er een afzonderlijk uitbetalingsboek (tevens controle) voor aan en geeft dit in zijn geheel aan een ander ter bijwerking over! m J F. Treffers, Eerste Luit. der Inf,e. ij Pikolans der dragers omlaag! 1341

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 85