Van Alles Wat. [Dec. 1916. Kleedingzak, welke tevens als slaapzak die nen kanf 42. Sabel36.— Revolver39.— 1 paar puttees4.80. Bovenstaande prijzen hebben betrekking op goederen van eerste qualiteit. Als regel heeft een officier minstens twee volledige uniformen, n. 1. een nieuw gemaakte en een, welke hij gedurende zijn opleidings- tijd droeg en bij zijne aanstelling tot officier heeft laten vermaken. Het vermaken van de jas kost f. 10.50. Bij zijne aanstelling ontvangt de officier 50, d. i. f. 600.—voor zijne uitrusting, hetgeen ruim voldoende geacht wordt. (Japan Weekly Chronicle van 21 Sept.) flutobatterijen. De meesten onzer lezers hebben in de bladen een en ander gelezen omtrent de Engelsche, met mitrailleurs gewapende pantserautomo bielen, die in staat zijn zich buiten de wegen te begeven en niet onaanzienlijke hindernissen te overwinnen. Naar de berichten luiden, zouden deze „tanks" belangrijke diensten bewijzen. Het schijnt, dat het Amerikaansche legerbestuur heirin aanleiding gevonden heeft een aantal autobatterijen op te richten. Te Washington heeft men maatregelen genomen tot oprichting van het 9de regiment zware veldartillerie, dat in garnizoen zal komen te Honolulu (Hawaï) en geen enkel paard zal tellen. Zijn 24 vuur monden van zwaar kaliber worden alle voortbewogen door z.g. motortractors, als de bovenbedoelde, van te zamen ca. 1030 paar denkrachten Noch voor officieren, noch voor minderen zullen paar den worden gebezigd De officieren worden vervoerd met automo bielen en de minderen met motorfietsen, waaraan zijwagentjes (elk voor 2 man) zijn verbonden. Verder zullen als voertuigen alleen motortractors en andere motorwagens worden gebruikt Dit regiment is het eerste van dien aard ter wereld. Het zal door twee andere van denzelfden aard worden gevolgd. De oprichting geschiedt op grond der legeruitbreidingswet van Juni 1.1. Het 9de regiment moet binnen twaalf maanden zijn georganiseerd en uit gerust. Soerabaiasch-Handelsblad van 21 Nov.) 1) Wordt niet gedragen in de loopgraven. 1345

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 89