Van Alles Wat. Dec. 1916.) Proeuen betreliende bleeding en needing op Formosa. Detachementen van de verschillende infanteriekorpsen en berg- batterijen op Formosa, alsook van de zware artillerie van Kiirun en de Pescadores, te zamen 20L0 man, maakten tusschen 1 en 12 juli eene marsch en gevechtsoefening, waarbij gedurende de eerste 9 dagen meer dan 160 KM. werden afgelegd. De laatste drie dagen werden met gevechtsoefeningen doorgebracht. De marschoefening was bedoeld als training gedurende groote hitte en had tevens ten doel de beste wijze van kleeding en voeding onder deze omstan digheden na te gaan. Compagniesgewijze was vrijheid gelaten de kleeding te bepalen, waarbij niet aan militaire uniformen behoefde te worden vastgehouden. Zoo werden o a helmen en stroohoeden gedragen; sommige troepen droegen alleen de overjas, terwijl andere in dunne Japansche kimono's gehuld waren. Bij de gewone uni formjas was de naad onder den oksel gedeeltelijk losgetornd. In plaats van het model schoeisel werden veelvuldig tabi's gedragen. Hoewel de temperatuur somtijds 130» F. bedroeg, wezen de uit komsten zeer bevredigend; slechts drie gevallen van zonnesteek kwamen voor. Oeleningen in hei irerpen nan handgranaten. Heiji Zasshi van 15 Juni. De schrijver van een artikel over het gebruik van handgranaten in dit Japansche tijdschrift geeft het volgende schema voor oefeningen in het werpen van deze projectielen: a. voor eerste-jaarsmanschappen: 1. het werpen van handgranaten op vlak terrein tot op een af stand van 40 M. met een invalshoek van minstens 45°, binnen een cirkel van 5 M. straal (in liggende houding tot op een afstand van 25 M.). 2. het werpen over een muur van 10 M. hoogte binnen een cirkel van 5 M. straal. 3. Het werpen door een venster van 1 M. in het vierkant tot op een afstand van 30 M. binnen een kring van 5 M. straal. 4. het werpen door een venster als boven bedoeld van af een afstand van 15 M. 5. Het werpen onder verschillende omstandigheden, b. v. uit loopgraven, enz. b. voor tweede-jaarsmanschappen: 1, 2 en 3 als onder a, doch binnen een kring van 4 tot 4,5 M. straal. 4. als onder a, doch van een afstand van 20 tot 25 M. Bij de oefeningen worden voorwerpen gebruikt, welke in afmetin gen en gewicht handgranaten zooveel mogelijk nabijkomen. Voor eene enkele maal wordt het gebruik van werkelijke handgranaten aanbevolen. 1346

Indisch Militair Tijdschrift | 1916 | | pagina 90