Iets ouer de opleiding tot officier Dan het Britsche beger gedurende den oorlog. Toen de oorlog uitbrak, heerschte in Engeland een overgroot gebrek aan officieren, zoowel ten gevolge van het gemis aan eene voldoende reserve voor het officierskorps der bestaande formaties, als van de oprichting van de talrijke nieuwe eenheden, waarvoor alles ontbrak. Door den nood gedrongen, nam het ministerie van oorlog allerlei personen als officier aan, indien eenige reden bestond om te verwachten, dat zij als aanvoerder bruikbaar waren. Het gewone lapmiddel, dat altijd in de eerste plaats toegepast wordt, n 1. het in activiteit herstellen van oud-officieren, voor zoo ver dezen lichamelijk en verstandelijk nog voor eenigen militairen dienst bruikbaar geacht werden, was natuurlijk op verre na niet voldoende om in de behoefte te voorzien; men ging er toe over daartoe geschikte onderofiicieren tot tweeden-luitenant te benoemen, al werd daardoor het onderofficierskader op bedenkelijke wijze verzwakt; personen, die vroeger bij land- of zeemacht, of ergens in de koloniën bij eene gewapende politiemacht gediend hadden en aan zekere eischen van beschaving en maatschappelijke ondervin ding voldeden, zelfs dezulken, die in hunne burgerbetrekking aan het hoofd van belangi ijke industriëele ondernemingen of andere in stellingen gestaan hadden en dus eene zekere geschiktheid voor aanvoerder konden hebben, ontvingen spoedig eene „commission", al misten zij alle militaire vakkennis Evenwel nam het „War Office" tegelijk maat. egelen om door de oprichting van oplei dingskorpsen op betere wijze in de behoefte aan officieren te voorzien. Een te Kobe woonachtig Britsch onderdaan, die zich in het begin van 1915 naar Engeland begeven had om dienst te nemen, beschreef in uitvoerige brieven aan zijne betrekkingen de opleiding, welke hij in een „Officers Training Corps" ontving. Aan deze brieven, welke in de te Kobe verschijnende „Japan Chronicle" gepubliceerd wer den, is het volgende ontleend. 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 39