de oorzaken, dat geen vaste tijd voor de opleiding bepaald is; het oordeel van den commandant van het opleidingskorps en dat van den regimentscommandant, die nieuwe officieren noodig heeft, zijn beslissend. Echter kon in het opleidingskorps van den briefschrijver niemand eene „commission" ontvangen, vóórdat hij met goed gevolg de z. g. „Instruction Class" doorgemaakt had, Aanvankelijk duurde het verblijf in deze „Instruction Class", welke ééne compagnie sterk en geheel van de andere compagnieën van het korps afgescheiden was, drie weken; later, toen het aantal aspiranten grooter geworden was, werd zij gesplitst in twee onderdeden, elk van ééne compagnie, terwijl de oefeningen in elk onderdeel veertien dagen duurden. De „Instruction Class" stond onder persoonlijk leiding van den kapitein-adjudant van het opleidingskorps; de oefeningen beoogden herhaling en eenige uitbreiding van het reeds geleerde, waarbij wederom zeer hooge eischen aan de oplettendheid en den ijver van de aspiranten gesteld werden. Tekortkomingen werden onverbiddelijk gestraft met terugstelling. Voorts grondige bestudeering van de reglementen en voorschriften, waartoe eiken avond te 9 uur theorie gehouden werd. Uit het bovenstaande moge gebleken zijn, op welke wijze het Engelsch legerbestuur door intensieve oefening in betrekkelijk korten tijd zich de noodige lagere aanvoerders tracht te verschaffen; daarbij worden zeer hooge eischen gesteld aan toewijding van onderwijzers en leerlingen. P. 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 43