bijeenkomst van afgevaardigden van alle regeeringen, daartoe alsdan uit te noodigen door b. v. den Zwitserschen Bondsraad, teneinde eene internationale officieele conventie in het leven te roepen in den geest van de „Conventie van Genève", ten opzichte van het Roode- Kruisverbond. Ten slotte zij onder de aandacht gebracht, dat, zooals trouwens reeds uit de dagbladen is bekend geworden, ook hier te lande eene vereeniging in den geest en in aansluiting met de Internationale Roode Ster in wording is. /ri t Het zal velen bekend zijn, dat de R S P C A (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals;, de Blue Cross, de Purple Cross en andere Engelsche vereenigingen met vrucht werkzaam zijn op het westelijk oorlogsfront. Zij alle beschikken over enorme fondsen en zijn overgegaan tot het oprichten van ambulances voor zieke en gewonde paarden, het uitzenden van hulppersoneel, ma terieel heelkundige instrumenten en geneesmiddelen. In Londen werd den 3en Mei 1.1. een „Badgeday" gehouden voor Our numb friends", waarbij op de publieke straat door tal van jonge meisjes, door den verkoop van badges-strikjes insignegelden werden ingezameld voor huip aan dieren Ook feestelijke bijeenkom sten, fancy fairs, etc. ten bate van zieke en gewonde dieren en onder bescherming van de hoogste autoriteiten zijn in Engeland geen zeld zaamheid. Zoover zijn wij hier nog niet Moge de Nederlandsche Roode Ster er krachtig toe bijdragen de belangstellirg in de lijdende dierenwereld te vergrooten, teneinde de lichamelijke en vooral ook de geestelijke nooden der dieren te doen verminderen. Dat de dierenartsen vooraan behooren te staan in het bevorderen en het in tot passing brengen eener gezonde, niet sentimenteele dierenbescherming, behoeft zeker niet nader te worden betoogd. Tot zoover de heer Knipscheer. Blijkens de dagbladen is in Nederland reeds eene vereeniging over den naam van „Roode Ster" tot stand gekomen, welke mededeeling de Javasche-Courant eenige weken geleden officieel heeft bevestigd door aan de inge zetenen van Nederlandsch indië te berichten, dat op de statuten dier vereeniging de Koninklijke goedkeuring is verleend. In het Bataviaasch Handelsblad is omtrent die oprichting o.m. het volgende te lezen: Te 's Gravenhage is opgericht de vereeniging „De Nederlandsche Roode Ster" on Ier het hoofdbestuur van Mr. D. FOCK, oud-minister van Koloniën, voorzitter; H. D. Twiss, gep. kolonel der cavalerie, ondervoorzitter; A. L. van Harpen Kuyper, oud-ritmeester der cavderie, Riouwstr. 145, 1ste secretaris; C. A. VAN WOELDREN, kapitein der artillerie, Frankenslag 160, 2e secretaris: R. F. C. Baron Bentink van Schoonheeten, Koningskade 12, le penning meester; allen te 's Gravenhage, G van den Bergh Jr., 2e pen ningmeester; Jonkvrouwe L. J. L gravin VAN Randwijck; J. G. Gijsberti Hodenpijl van Hodenpijl. gep. majoor der genie; L. J. Hoogkamer, gep. majoor dir. paardenarts O. I. leger; 53

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 67