Ouerzicbt uan eenige Buitenlandsche Tijdschriften. jggj Revue Militaire Suisse (Sept 1916) Het artikel,, Impressions du front austro-hongrois" wordt vervolgd en geeft indrukken van de eerste gevechten, welke bij de verovering van Servië werden gevoerd (October Hl 5) De schrijver deelt een en ander mede over den toestand, waarin het Servische leger verkeerde, geeft eenige details van de moeilijk heden, die het overtrekken van de 1 a 2 K.M breede Donau den Centralen berokkende, doch vermeldt geene zaken, die in militair- wetenschappelijk opzicht van belang zijn. „Balie et baïonette" is gericht tegen het artikel van den majoor Cerf „Quelques enseignements de la guerre", besproken in het I.M.T. van Augustus j. 1. en waarin er op werd aangedrongen om toch de schietvaardigheid der Infanterie te verhoogen, om te geraken tot „le tir a tuer". De schrijver van,, Balie et baïonnette" heeft daar niets tegen, doch waarschuwt tegen eenzijdigheid. Er zijn tal van schrijvers, die den oorlog medemaakten en die het infanterievuur van ondergeschikt belarg achten, doch alle heil verwachten van handgranaten, dolken en bajonetten In de eerste plaats zijn deze uitingen afhankelijk van toevallige en plaatselijke ondervindingen, maar bovendien zijn de geschriften meestal propagandistisch en overdrijven de schrijvers in hunne waar deering van bepaalde strijdmiddelen om de door hen noodig geachte maatregelen doorgevoerd te krijgen. Het artikel deelt ons dan een en ander mede uit een Engelsch boekje, waarin vooral op ontwikkeling van het physiek van den sol daat wordt aangedrongen en waarin de meening wordt verkondigd, dat de opleiding in de eerste en voornaamste plaats moet gericht zijn op de geschiktheid voor het handgemeen. De schrijver maakt terecht de gevolgtrekking, dat de infanterie zoo wel voor het vuur als voor het handgemeen moet opgeleid worden en dat men niet straffeloos het eene of het andere gedeelte der opleiding kan verwaarloozen. Onder den titel „Réception de nouvel-an, generaux et politique" worden beschouwingen gegeven omtrent het pangermanisme. Grooten- deels is het artikel een overdruk van een in het tijdschrift „Marz" 69

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 83