dan tot nu toe zich met kustartilleriezaken zullen moeten bezighouden. Interessant is het verslag van een schietoefening getiteld „Addi tional practices in the coast defenses of Pensacola" door Lieut-Col. William C. Davis. Voor het vuur met een batterij van 30,5 cM Mortier Achterlaad werd op een voorliggend eiland op 5 KM van de batterij een doel gebouwd, onzichtbaar uit de batterij zoowei ais uit de waarnemingsposten. Het opsporen van het doel en ook de waarneming geschiedden met behulp van een marine-vliegtuig. De plaats werd bepaald door peilen op het vliegtuig, dat bij de vlucht over het doel met een rookwolk-seintoestel een rookstreep begon te maken, wanneer het doel bijna was genaderd. Boven het doel werd het toestel afgesloten, zoodat de peiling genomen werd op het uiteinde van de rookstreep. De waarneming der schoten werd met rook- morse-schrift aan de batterij bekend gemaakt. Na afloop van de uitgetrokken 10 schoten bleek, dat - hoewel enkele waarnemingen feat waren opgenomen - het resultaat geen grootere fouten dan 45 M. opleverde. Verscheidene door den batterijcommandant genoteerde waarnemingen waren niet meer dan '5 M. fout. Onder de Professional Notes treft men weder een bijlage aan van het Rapport van de Staatscommissie voor de Verdediging van Amerika. Zij handelt over de samenwerking van mobiele- en kustartillerie bij de landsverdediging en is weder bewerkt door de afdeeling War College van den Generalen Staf. Maar bovendien komen er enkele beschouwingen in voor over de landsverdediging zeiveen merkwaardig is de neiging der Amerikanen, ook elders reeds opgemekt, om hurt geheele kust direct te willen verdedigen, een streven om alle kust plaatsen te beschermen en dat leiden moet tot versnippering van krachten en blijft in het huidige systeem van mooie versterkingen en groote kanonnen, maar van een zwak veldleger „The great North Sea Battle" is eene korte heldere beschrijving van den zeeslag zonder de franje, die andere rapporten dikwijls zoo moeilijk leesbaar maakt. Het stuk is ontleend aan de Glasgow He rald en uit het feit, dat het heele verhaal logisch in elkaar zit en klopt met dat van de Admiraliteit, leidt de redactie van het Journal af, dat het m hoofdtrekken juist is. Het moet zijn geschreven door een of meer ervaren zeeofficieren, getuigen van den siag. In een volgend, uit Scientific American overgenomen artikel trekt Admiraal George Dewey reeds lessen uit vorenbedoelden zeeslag. De voornaamste les is, dat de dreadnought bewezen heeft het ware type te zijn voor een siagvloot. Aangezien volgens geruchten voor ons leger Lewis-mitrailleurs zijn aangeschaft, wordt de aandacht gevestigd op een kort verslag van voor eene Amerikaansche commissie afgelegde proeven in ver gelijking met de Benét-Mercier-mitrailleur. Volgende „Notes" handelen over allerlei zaken betreffende luchtscheepvaart en vliegdienst. D. 74

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 88